E diel, 25 Tetor, 2020

LETËR E HAPUR DREJTUAR HEROIT TONË KOMBËTAR GJERGJ KASTRIOT SKËNDERBEU

Duhet të lexoni

Rijetëzimi i Gjirokastrës, Mirela Kumbaro: Pas debateve e sulmeve, puna flet vetë

Me anë të një postimi në Facebook, ish ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro, njëherësh deputete e qarkut të Gjirokastrës,...

Belinda Balluku si një mundësi ndryshe për Kombinatin dhe njësinë 6

Nga Marjon Gorica Zonja të prirura drejt karrierës të cilat ndër vite janë ngritur në detyrë si shkak i punës...

Propagandoni për mos përdorimin e maskave, e këtej dizinfektoni vilat luksoze. Çfarë faji ju ka populli?

Nga Marjon Gorica Pikërisht sot, në kulmin e një pandemie globale ku të gjithë së bashku duhet të bëhmi një...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Më fal Skënderbej. …
Më fal Skënderbej që edhe vitin tënd e bëme alla shqiptarshe dhe e kthyem nga Viti i Skënderbeut në Vitin e Krimit (të organizuar, pa organizuar, gjysëm të organizuar ).
Më fal o Kastriot që pushimet e Festave të Nëntorit i festuam në Turqi.
Më fal o Heroi ynë që shpatën tënde e mprehëm për të prerë njëri – tjetrin.
Më fal o Kalorës që gjuhën për të cilën ti luftove çerekshekulli po e përdhunojmë më mirë se çdo pushtues tjetër në komunikimet mediokre turqisht,anglisht, italisht, arabisht dhe kurvërisht.
Më fal Skënderbej që në kodrat dhe malet e vaditur me gjakun e luftëtarëve tuaj mbollëm plantacione hashashi.
Më fal o Strateg që tokën dhe detin arbëror e ndamë në katër shtete ku flitej ilirisht.
Më fal Skënderbej që shqiptarët po ikin nga Shqiperia më tepër se në kohën tënde dhe shumë më tepër se kur ishim në luftë.
Më fal o Gjergj që me “Çakademinë “tonë të shkencave kemi pranuar për ty soj e sorrollop emrash në sllavisht, serbisht, greqisht etj.dhe akoma dhe sot nuk arrijmë të vërtetojmë se tokat tona etnike shkojnë deri në Kroaci,që gjuha jonë është “mëma ” e shumë prej gjuhëve europiane dhe latine dhe se jemi shtetformues në Greqi e Maqedoni.
Më fal o Mendjendritur që gjakun e dëshmorëve të tu e bëme limonatë të antishqiptarizmës.
Më fal O Luftëtar që shtetin për të cilin luftove ja u besuam udheheqësave kleptomanë, psikopatë e perversë që si lopë e molën barbarisht duke i shkulur dhe sistët.
Më fal o Gjergji ynë që pushtimin turk e zëvendësuam me pushtimin më të egër shqiptar.

Në emrin tim dhe të gjithë atyre që mendojnë si unë të përulemi me përgjërimin më të madh që të na e bësh “hallall “.

I Juaji Albi Lushi

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Rijetëzimi i Gjirokastrës, Mirela Kumbaro: Pas debateve e sulmeve, puna flet vetë

Me anë të një postimi në Facebook, ish ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro, njëherësh deputete e qarkut të Gjirokastrës,...

Belinda Balluku si një mundësi ndryshe për Kombinatin dhe njësinë 6

Nga Marjon Gorica Zonja të prirura drejt karrierës të cilat ndër vite janë ngritur në detyrë si shkak i punës dhe përkushtimit,  duke kërkuar më...

Propagandoni për mos përdorimin e maskave, e këtej dizinfektoni vilat luksoze. Çfarë faji ju ka populli?

Nga Marjon Gorica Pikërisht sot, në kulmin e një pandemie globale ku të gjithë së bashku duhet të bëhmi një zë, për të luftuar me...

Covid 19 prek deputeten Gjylameti: Falenderoj gatishmërinë e stafit mjekësor!

Në vendin tonë numri i të infektuarve me Covid 19 vazhdon të mbaj shifra rekord, duke mos kursyer asnjë grup moshë. Një nga personat që...

Shfaqet Fatos Nano, ja politikani që i rri përkrahë: Miqtë e vjetër nuk të lodhin kurrë.

Ndonëse lideri historik i së majtës shqiptare Fatos Nano është larguar nga jeta publike, shpesh herë shumë njerëz janë të interesuar në lidhje me...

Më shumë artikuj të ngjajshëm