E enjte, 16 Korrik, 2020

Këngëtarja e mirënjohur Pajtesa sjell super klipin e ri për publikun shqiptar: Ky nuk ishte fati im…

Duhet të lexoni

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan:...

LAJMI I FUNDIT/ Virusi del jashtë kontrollit, shënohet rekordi i zi brenda 24 orësh

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot rekordin e ri të Covid 19. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer...

LAJMI I FUNDIT/ Rritet numri i rasteve të infektuara, kurba nuk njeh zbritje

Sërish numër i lartë rastesh me Covid-19 në Vend, ku gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 90 raste...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Një këngë plot emocione, por si lindi ideja e një produksioni të tillë dhe si u realizua klipi i saj?

Për këtë kemi zhvilluar njē intervistë me këngëtaren për të na njohur më tepër rreth këngës dhe klipit të ri të saj.

1-Si lindi ideja për të sjell një këngë të tillë?
– Larg pa ty, është titulli i një historie dashurie e cila vjen nga një miqësi.  Kur personi largohet ndihet mungesa e tij, ai shkon dhe nuk kthehet…

2-Sa kohë ju desh?
– Janë dashur vetëm 5 minuta për tu formuluar si tekst. Thjeshtë kjo fabul më erdhi në mendje. Çdokujt i ndodh të njihet me dikë dhe asnjëherë nuk e di sa do t’i zgjatë lidhja.

3-Mesazhi që përcjell kënga?

Mesazhi është shumë i qartë, i kuptueshëm nga skenat në videoklip . Njeh dikë që të bën të lumtur dhe largohet në çastin që ti nuk e pret. As pa të njohur apo vënë në djeni për veprimet që bën. Ti e ndjen se të mungon por nuk ke cfarë i bën. Ngushëllon veten dhe thua:  Ky nuk ishte fati im…

4-Si është pritur nga publiku kjo këngë?

Jam befasuar nga klikimet. Komentet kanë qënë shumë inkurajuese.

Është e dukshme që është pëlqyer klipi dhe mesazhi që jep kënga. Është pritur shumë mirë nga të gjithë miqtë e mi. Shoqëria më kanë uruar për këngën dhe suksese të tjera me këngë më të bukura.

5-Pse zgjodhët të bënit një klip të tillë?

Duke ju përshtatur mesazhit që ka teksti, muzika si baladë. Në mendje më erdhën ide, dhe mendova se do ti donte skena të tilla për ti dhënë më shumë vlerë mesazhit që jep edhe për publikun të jetë edhe më i plotë e i sjell bukur artistikisht.

6- Kjo është kënga juaj e ?
 Kjo është kënga ime e 15- të . Planet dhe qëllimet e mia janë për ti ri-sjellë disa kenge të hershme qe kam në Youtube me një orkestrim më të ri, duke ju përshtatur kohës.
Të gjitha do përfshihen në një CD të vetme. Kam projekte të reja  në vazhdim , këngë për të cilat jam duke i punuar . Do të vijnë në një album këngë nga zhanere të ndryshme si: baladë, etnike, dance, arabike, është mundësia që në tekstet e mia të përcillet  mesazhi i dashurisë në ritme të ndryshme të muzikës.

7-Cilat janë projektet tuaja të rradhës?

Projektet e mia përveçse  në live që dua të dal ti promovoj, por po mendoj një koncert ta zhvilloj në disa vende pasi të dal albumi im i personalizuar.

Ky do jetë synimi i rradhës, që për cdo këngë klipi do të zhvillohet e të xhirohet në qytete të ndryshme të Shqipërisë.

Kjo eshte mundesia me e mire qe mund ti beje vendit tim per ti ruajtur nje imazh te mire. Deri tani kam xhiruar kengen Etnike ne Lezhe. Baladen ne Durres. Kenga e ralles eshte danc e cila do xhirohet javes se ardhshme ne Berat, e keshtu ne vazhdim me kenget e tjera.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

LAJMI I FUNDIT/ Shqipëri, Covid i merr jetën një vajze 21 vjeç

Një 21-vjeçare e infektuar ngas Covid-19 ka ndërruar jetë në spitalin e Infektivit, duke u bërë kështu viktima me...

Shëndetësinë e Kosovës e ka rrok në dorë nipi i nipave

Shkruan Refiqe R. Hamiti Është shumë më e thjeshtë të bësh luftë në foltore , se të bësh paqe”. Me ia kërsit kështu në hava ,si...

Spiropali nga Dajti: Investimet e qeverisë dhe bashkisë rritën potencialin e zonës, nuk ndalin as gjatë mandatit të 3-të

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, njëherazi edhe kryetare e PS Tiranë, Elisa Spiropali, gjatë një  takimi me strukturat e PS-së në Dajt...

Dieta liberale e Shpendit III (DLS III)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan: Dr. Shpend Pula Shpresoj qe dieta...

Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan: Dr. Shpend Pula Te nderuar, po...

Më shumë artikuj të ngjajshëm