32 vjeçari që humbi jetën nga polici në kazino, flasin familjarët

  Një rast i rëndë ka ndodhur sot në Suharekë.

  Jetmir Alijaj nga Mushtishti i Suharekës, ka mbetur i vrarë në vend, pas të shtënave me armë zjarri.

  32-vjeçari, i cili ishte edhe punëtor i kësaj kazino, është qëlluar në vendin e tij të punës.

  E dorasi i dyshuar për këtë rast, është një pjesëtar i policisë së Kosovës, me inicialet, Sh.S.

  Motivet e kësaj vrasje, ende nuk janë bërë të ditura, ndonëse dyshohet se deri të vrasja erdhi pas një përpjekje për ta grabitur kazinon.

  Jozyrtarisht mësohet se viktima e ka identifikuar grabitësin, i cili më pas ka shtënë në drejtim të tij.

  Kurse në familjen e Alijajt, kanë hapur të pame.

  Djali i axhës së Jetmirit, Reshati, thotë se ai nuk kishte probleme me askënd.

  Alijaj e përshkruan kushëririn e tij, si një djalë të sjellshëm dhe të urtë.

  Rastin e kanë konfirmuar, edhe në Prokurorinë e Prizrenit.

  Ndryshe, policia ka bërë bastisjen e shtëpisë së dorasit, i cili po ashtu është arrestuar nga policia.

  Video kliko KETU