E hënë, 26 Tetor, 2020

Takimi i Bashës me pronarët e mediave apo gazetarët? Elio Laze: Nëse opozita ecën me këto ritme nuk do të më ketë në krah!

Duhet të lexoni

Mbyllja e sheshit ‘Shqiponja’, nëndrejtori i ARRSH, Koka: Do punohet  24 orë pa ndalim

I ftuar në Vizion Plus nëndrejtori i ARRSH Erion Koka ka folur në lidhje me menaxhimin e situatës në...

1 mijë shqiptar drejt amerikës, gjykata jep 192 vite burg për bandën e trafikimit

192 vite burgim ka dhënë Gjykata e Posacme për arrestimin e 35 personave, bandë e trafikimit të shqiptarve drejt...

Hiqen 23 patenta e arrestohen 3 persona, të dehur në rrugët e Tiranës

Ashtu si cdo fundjavë dhë kësaj rradhe Policia Rrugore ka zbarkuar në rrugët e kryeqytetit, duke marrë masa ndaj...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Pas takimit të ditës së sotme të Lulzim Bashës me disa gazetarë e pronar mediash, kanë ardhur dhe disa reagime nga qytetar të ndryshëm.

I tillë është dhe ai i gazetarit Elio Laze i cili kritikon këtë format takimi, duke e cilësuar si një takim ku kishte më shumë pronar mediash se sa gazetar.

REAGIMI I PLOTË:

Tryeza e gazetareve apo e pronareve?

Neqoftese plani i Bashes per te qeverisur eshte pak a shume si forma qe u organizua tryeza me gazetaret sot, nuk shoh asnje drite ne fund te ketij tuneli ku eshte zhytur Shqiperia, liria dhe gazetaria.
Nje tryeze me gazetare ku pak ishin gazetare dhe shume pronare. 
Nje tryeze ku nuk ishin ata qe jane perballur pa kompromis me pushtetin e Rames.
Nje tryeze me ata qe ishin aty, iken andej dhe tani po shkojne prap aty. 
Me vjen keq. Beteja ime dhe e dhjetra te tjereve nuk ishte kunder Rames personalisht. Ishte me Ramen si kryeminister dhe me formen qe ai qeverisi. 
Nese opozita ecen ne keto ritme dhe forme sjelljeje, me vjen keq.
NUK DO TE ME KENE NE KRAH!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Mbyllja e sheshit ‘Shqiponja’, nëndrejtori i ARRSH, Koka: Do punohet  24 orë pa ndalim

I ftuar në Vizion Plus nëndrejtori i ARRSH Erion Koka ka folur në lidhje me menaxhimin e situatës në...

1 mijë shqiptar drejt amerikës, gjykata jep 192 vite burg për bandën e trafikimit

192 vite burgim ka dhënë Gjykata e Posacme për arrestimin e 35 personave, bandë e trafikimit të shqiptarve drejt SHBA-ve dhe Kanadasë. Grupi kriminal u...

Hiqen 23 patenta e arrestohen 3 persona, të dehur në rrugët e Tiranës

Ashtu si cdo fundjavë dhë kësaj rradhe Policia Rrugore ka zbarkuar në rrugët e kryeqytetit, duke marrë masa ndaj shkelësve, ku shumica janë nën...

Petro Koçi sulmon Metën: Kopje e keqe e Saliut, nuk i duhet Kushtetutës dhe Republikës!

Nga qyteti i Fierit aty ku dhe kryeson Partinë Socialiste për këtë qark, zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koci ka sulmuar Presidentin Iliri Meta, duke...

Nga trajtimi i mbetjeve në incenerator tek gjenerimi i energjisë , shihni shembullin e suksesshëm në Singapor  

Një video informuese është duke qarkulluar në rrjetet sociale për një shembull i cili po mundohet të zëj vend në shumë shtete të botës,...

Më shumë artikuj të ngjajshëm