E hënë, 13 Korrik, 2020

Të panjohurat e Dua Lipës, puna e hershme në një club nate dhe 7 tatuazhet

Duhet të lexoni

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan:...

LAJMI I FUNDIT/ Virusi del jashtë kontrollit, shënohet rekordi i zi brenda 24 orësh

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot rekordin e ri të Covid 19. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer...

LAJMI I FUNDIT/ Rritet numri i rasteve të infektuara, kurba nuk njeh zbritje

Sërish numër i lartë rastesh me Covid-19 në Vend, ku gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 90 raste...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Këngëtarja e talentuar kosovare me famë botërore, rrjedh nga një familje muzikantësh. I ati Dukagjin Lipa, ka qenë pjesë e një grupi muzikor kosovar të rrymës rrok. Emri i saj i parë, do të thotë (Dua) në shqip. Të afërmit tregojnë se kur ishte e vogël, ajo e urrente emrin e saj.

Sot ajo është një yll i muzikës botërore. Por zëri i saj nuk është vlerësuar gjithmonë. Në moshën 11 vjeçare, mësuesja e muzikës në shkollë, i tha se ajo nuk di të këndojë. Dua Lipa është larguar nga Kosova në moshën 15-vjeçare, kur shkoi të studionte dhe jetonte e vetme në Londër. Për të përballuar shpenzimet në metropolin anglez, është detyruar të punojë në një klub nate si një “hostess”, personi që merret me mirëpritjen dhe sistemimin e klientëve. “Ishte një përvojë e tmerrshme”– kujton këngëtarja.

Ajo ka ndjekur të njëjtën shkollë si këngëtarja e ndjerë Amy Ëinehouse. Duke jetuar e vetme në vitet e para në Londër, është përpjekur të jetë e kujdesshme. Por në një rast ka sulmuar fizikisht një polic, së bashku me shoqërinë e saj, kur ishte duke dalë nga një bar.

Dua Lipa ka 7 tatuazhe në trupin e saj. Njëri prej tyre, është identik me atë të njërës nga fanset e saj, dhe përfaqëson një engjëll.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Dieta liberale e Shpendit III (DLS III)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan:...

Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan: Dr. Shpend Pula Te nderuar, po...

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan: Dr. Shpend Pula Qellimi i shkrimit...

KRUJË/ Arrestohen 4 të rinj, shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare dhe …

Policia e Krujës ka arrestuar 4 persona që ushtronin veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit dhe shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare. Gjithashtu janë...

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet e tërmetit të aplikojnë për...

Më shumë artikuj të ngjajshëm