E martë, 4 Gusht, 2020

Përtej etikës, Ogerta Manastirliu kërkoi të bënte show

Duhet të lexoni

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Xhirojnë miliona euro produket ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Mirënjohja për dr.Kominin dhe 17 ditët e ankthit të familjes së prekur nga Covid 19

Nga Marjon Gorica Sot jam kontaktuar nga një mik i imi, me të cilin prej pak kohësh nuk kam pasur...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Shkarkimi i drejtorit Aurel Voda me pretekst shkeljen e etikës gjatë komunikimit në rrjetet sociale nuk besoj se është arsyeja reale, e një ministre e cila kërkon të bëj show.

Pa diskutim që shkeljet etike nuk duhen toleruar, aq më tepër në komunikimin publik.

Por meqë ministres i intereson dikasteri i saj, i bëjmë me dije që të ka ardhur koha të marrë parasysh shkarkimin për këdo nga shefat e pavionëve të cilët tejkalojnë shkeljet etike, ata të cilët i blejnë postet e punës.

Ministrja e nderuar duhet të shohë përtej opinionit publik të facebook…a e di Ogerta se sa miliona kalojnë nën dorë tek maternitet e Tiranës, sa miliona paguhen për operacionet, sa bakshish duan mjekët në Spitalin e Traumës.

Kjo është më e rëndë se etika në rrjetet sociale!

Znj.ministre pyet prindërit e fëmijëve të porsalindur sa paguajnë në maternetit, vlera mbi 300-400 mijë lekë.
Pyet shefat e tu të pavionëve në QSUT, pyet tek kardiologjia sa 3500€ duan për operacion.
Pyet znj. Ministre tek Spitali Traumës sa duhet të paguash për shërbimin, madje ka raste kur stë prekin as me dorë.

Mos i moho!
Ti e di shumë mirë madje dhe drejtorët e tu… QSUT sot bën marrëveshje për pacientët në spitalet private, madje madje dhe për agjensit funerale.

E të mos vazhdojmë më tej tek mjekët që vendosin dhënien e kempit për të sëmurët, kemp i cili jepet më së shumti për persona të shëndetshëm që japin paraprakisht “kafen”.

Ministria e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale është padyshim një nga ministritë më të përfolura për abuzimet dhe korrupsionin. Këto abuzime nuk i bën më pak të dukshme shkarkimi i Aurelit, që në fund të ditës administron profilin dhe Facebook-un e tij personal! /Redaksia Gazeta Ora

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Takimi i z.Ruçi me z.Arben Shehu është fillim i mbarë, i rëndësishëm dhe i domosdoshëm i KLSh-së….

Nga Fejzo Subashi Kur institucionet Kushtetues, dhe jo vetëm kushtetues, drejtohen nga njerëz që nuk vijnë vetëm si suport dhe...

Zv.ministri i Mbrojtjes, Koçi: Zjarrvënia është tradhëti kombëtare!

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, është shprehur lidhur me zjarrëveniet e ditëve të fundit. Ai thotë se ky veprim konsiderohet si tradhëti kombëtare, dhe...

Ju nuk duhet ta adhuroni dhe ta urreni Albin Kurtin, ma shumë se një njeri të ditur dhe adekuat për institucionet e Kosovës!?

Shkruan: Refiqe Hamiti Zoti fal mëkatet e të gjithëve por njeriu i sotëm e ka vështir të kuptojë se kur e bënë mëkatin! Edhe kur ju...

Ja cila është temperatura ideale për kondicionerin gjatë verës

Temperatura e kondicionerit në shtëpi gjatë verës duhet të jetë e tillë që në ambientet e brendshme të jetë rreth 10 gradë më poshtë...

Ndërron jetë si pasojë e Covid mjeku i njohur i Tropojës

Burime për mediat bëjnë me dije se mjeku i njohur, Anibal Byberaj ka ndërruar jetë mbrëmjen e së dielës nga Covid-19. Pneumologu ishte paraqitur një ditë...

Më shumë artikuj të ngjajshëm