E mërkurë, 8 Korrik, 2020

Zbulohet ekipi i ri/ Xhaka drejt ‘divorcit’ me Arsenal

Duhet të lexoni

Kapitullon Partizani, Tirana shënon golin e tretë

Është shënuar goli I tretë nga Tirana në Derbin kundër Partizanit, që në fakt ishte autogol.Mbrojtësi i të kuqëve...

Derbi i çmendur/ Tirana përmbys Partizanin me dy penallti, të kuqtë me 10 lojtarë

Derbi i sotëm ne “ Air Albania Stadium” po dhuron mjaft emocione teksa deri tani janë shënuar tre gola.

Superstart i Partizanit, kalon në avantazh që në fillimin e ndeshjes

Partizani ka kaluar në avantazh që në minutat e para të Derbit. Të kuqtë kanë shënuar që...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Marrëdhënia mes Granit Xhakës dhe Arsenalit sa vjen dhe përkeqësohet.

 Pas reagimit të 27-vjeçarit nga Kosova ndaj një grupi tifozësh në çastin kur u zëvendësua gjatë takimit ndaj Crystal Palace, trajneri Emery e përjashtoi për 3 ndeshje si dhe i hoqi përfundimisht shiritin e kapitenit, të cilin e kishte marrë në gusht.

Por tani mediat kanë nisur të raportojnë për një largim të mundshëm të Xhakës nga skuadra londineze.

Skuadra e parë që është futur në garë për të është për Neëcastle.

Edhe vetë lojtari është i shqetësuar jo vetëm për momentin e keq, por mbi të gjitha për Europianin e vitit 2020, sepse nëse Emery vendos ta ulë në stol, atëherë do t’i rrezikohej vendi në formacionin e përfaqësueses së Zvicrës.

Ndërkohë tek Neëcastle, Steve Bruce është i gatshëm t’i dhurojë pa asnjë kusht çelësat e mesfushës.

Për Granit Xhaka kanë shfaqur interes edhe disa klube gjermane, që pëlqehen edhe nga vetë 27-vjeçari. Granit Xhaka mbërriti tek Arsenali në vitin 2016 nga Borussia e Monchengladbachut për 45 milionë euro, deri më tani ka zhvilluar 144 takime me “topçinjtë”, duke shënuar 11 gola, ndërsa në vitin 2017 u shpall lojtari më i mirë i vitit tek Arsenali.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Petro Koçi: Kombinati së shpejti një pol modern i kryeqytetit

Marjon Gorica/ Gazeta Ora Kryetari i sapo zgjedhur i PS për njësinë nr.6, Petro Koçi, e ka komentuar projektin e...

56 deputetë LVV, 44 së bashku partitë tjera

Në sondazhin e fundit të UBO Consulting del se nëse do të mbaheshin zgjedhjet e parakohshme nacionale në muajin Qershor 2020, Lëvizja Vetëvendosje do...

Entela Binjaku: “Darlin dhe shoqet”, vajzat fierake shkëlqejnë në garën skenike

Nga Entela Binjaku Në një shfaqje plot ngjyra dhe gjallëri, në qiellin e hapur të Amfiteatrit të Parkut të “Liqenit Artificial” të Tiranës është mbajtur...

LAJMI I FUNDIT/ Humb jetën një tjetër mjek si pasojë e Covid-19

Ka humbur jetën si pasojë e Covid-19 një tjetër mjek në vend. Ministria e Shëndetësisë ka dhënë lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta këtë...

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të shekullit të kaluar. Ishte fat...

Më shumë artikuj të ngjajshëm