E martë, 11 Gusht, 2020

Capello ‘shuplakë’ Ronaldos: Ka 3 vjet që nuk driblon 1 kundërshtar

Duhet të lexoni

Kapitullon Partizani, Tirana shënon golin e tretë

Është shënuar goli I tretë nga Tirana në Derbin kundër Partizanit, që në fakt ishte autogol.Mbrojtësi i të kuqëve...

Derbi i çmendur/ Tirana përmbys Partizanin me dy penallti, të kuqtë me 10 lojtarë

Derbi i sotëm ne “ Air Albania Stadium” po dhuron mjaft emocione teksa deri tani janë shënuar tre gola.

Superstart i Partizanit, kalon në avantazh që në fillimin e ndeshjes

Partizani ka kaluar në avantazh që në minutat e para të Derbit. Të kuqtë kanë shënuar që...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Kur thua Fabio Capello ke thënë një nga emrat më të mëdhenj të futbollit pasi ish-trajneri i mirënjohur italian gjatë karrierës së tij ka drejtuar skuadra si Milan, Juventus, Real  Madrid apo dhe kombëtaren angleze.

Në rolin e analistit, ai ka reaguar tepër ashpër mbrëmjen e djeshme ndaj Cristiano Ronaldos.

Gjithçka erdhi gjatë komentit të veprimit të yllit portugez, që u zëvendësua nga Sarri në minutën e 55-të të ndeshjes Juventus-Milan, por reagoi duke ikur direkt në dhomat e zhveshjes dhe më pas la stadiumin para se të përfundonte takimi.

“Është i pakuptimtë ai reagim i tij pas zëvendësimit. E bëri në mesjavë ndaj Lokomotivës dhe e përsëriti sërish kur u zëvendësua ndaj Milanit. Ronaldo duhet të mendohet mirë para se të reagojë, pasi mund të krijojë precedentë të gabuar te Juve.

Në këtë rast jam në krah të Sarrit, pasi zëvendësimi i portugezit ka sjellë rezultat. Douglas Costa e zëvendësoi në Rusi dhe shënoi golin e fitores, ndërsa të njëjtën gjë bëri edhe Dybala ndaj Milanit. Ronaldo duhet të kërkojë problemin te vetja, pasi ka 3 vite që nuk driblon një kundërshtar”, deklaroi Capello.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin...

Takimi i z.Ruçi me z.Arben Shehu është fillim i mbarë, i rëndësishëm dhe i domosdoshëm i KLSh-së….

Nga Fejzo Subashi Kur institucionet Kushtetues, dhe jo vetëm kushtetues, drejtohen nga njerëz që nuk vijnë vetëm si suport dhe i marrëveshjeve politike gjejnë mbështetjen...

Zv.ministri i Mbrojtjes, Koçi: Zjarrvënia është tradhëti kombëtare!

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, është shprehur lidhur me zjarrëveniet e ditëve të fundit. Ai thotë se ky veprim konsiderohet si tradhëti kombëtare, dhe...

Më shumë artikuj të ngjajshëm