E mërkurë, 23 Shtator, 2020

Hyn në fuqi vendimi i qeverisë/ 1 mln lekë në muaj për ata që humbën familjarët,(emrat)

Duhet të lexoni

Pjesëmarrje masive! Mesazhi i çdo politikani dhe partie politike…

Nga MARJON GORICA Partitë politike tashmë kanë ndezur motorrët e fushatës, për ta finalizuar më pas atë me përballjen më...

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Tashmë është zyrtarizuar premtimi i qeverisë që për të prekurit nga tërmeti, të cilët kanë humbën shumë familjarë në këtë tragjedi do të marrin për gjithë jetën 1 milionë lekë në muaj pension.

Vendimi është botuar në Fletoren Zyrtare, ku theksohet për akordimin e trajtimit të posaçëm financiar për të gjithë jetën për personat që ju shkatërruan familjet duke humbur njerëzit e tyre nga tërmeti tragjik i së martës së kaluar.

Lista e personave që pritet të përfitojnë këtë pension:

Lindita Cara
Albert Cara
Aleks Çupi
Albert Lala
Denisa Greku
Marjana Rexhepi
Femi Vata
Pranvera Qato
Diana Steneci

Kryeministri Rama ka mbledhur sërish qeverinë, dhe i ka bërë thirrje asaj që të identifikojë përgjegjësit e ndërtimeve.

Rama premtoi se do të ndërtojë në një plan afatgjatë 10 mijë banesa, dhe një afatshkurtër 5 mijë. Gjithashtu ai premtoi se në Tiranë, Durrës dhe Kurbin do të ndërtohen lagje të reja.

Kryeministri theksoi se para Krishtlindjeve të pastrohen të gjitha inertet në Durrës me kontribut të kompanive private.S.O

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Pjesëmarrje masive! Mesazhi i çdo politikani dhe partie politike…

Nga MARJON GORICA Partitë politike tashmë kanë ndezur motorrët e fushatës, për ta finalizuar më pas atë me përballjen më...

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve të tij. I tillë është...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër vizion, strategji në menaxhimin dhe...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë...

E TASH KUSH ME I RA MURIT ME KOKË? ALBIN KURTI, ISH -UÇK-istat APO LDK!?

Shkruan : Refiqe R. Hamiti Emri shqiptar dhe Kosovë po "vdes",në gjumë. Ose,ose ta quajmë Kosovën si "borëbardha" ,deri sa të vijë princi ta puth...

Më shumë artikuj të ngjajshëm