E mërkurë, 23 Shtator, 2020

Studentët nuk pushojnë, organizohen vullnetarisht

Duhet të lexoni

Pjesëmarrje masive! Mesazhi i çdo politikani dhe partie politike…

Nga MARJON GORICA Partitë politike tashmë kanë ndezur motorrët e fushatës, për ta finalizuar më pas atë me përballjen më...

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Pavarsisht se është pezulluar mësimi në Universitet në rang kombëtar studentët nuk largohen për në shtëpitë e tyre, por organizohen në mënyrë vullnetare në ndihmë të banorëve të prekur nga tërmeti i 26 nëntorit. 80 studenë të Durrësit janë angazhuar duke u koordinuar dhe shpërndarë në pikat kyçe ku nevoja është emergjente.

Këtë e ka shprehur edhe drejtori i shërbimeve në Universitetin e Durrësit Xhaferr Rakipllari: “Që prej ditës së parë pas goditjeve të tërmetit  jëmi anagazhuar me një ekip vullnetarësh nga universiteti i e Durrësit  80 studentë të Durrësit të cilët janë shperdarë në pikat kyce ku kanë pasur nevojë qyetarët për ndërhyrje emergjente, për të asistuar me shërbimet sa i përket regjistrimit të emrave të pastrehë, por edhe me shërbime të tjera”.

Gjithashtu edhe Fakulteti i Shkencave Sociale është shprehur se ofron gjithë komtributin vullnetar të studenëve pranë këtij fakulteti.

Sot Fakulteti i Shkencave Sociale ka filluar angazhimin vullnetar të studentëve në ndihmë të fëmijëve të prekur nga tërmeti.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Pjesëmarrje masive! Mesazhi i çdo politikani dhe partie politike…

Nga MARJON GORICA Partitë politike tashmë kanë ndezur motorrët e fushatës, për ta finalizuar më pas atë me përballjen më...

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve të tij. I tillë është...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër vizion, strategji në menaxhimin dhe...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë...

E TASH KUSH ME I RA MURIT ME KOKË? ALBIN KURTI, ISH -UÇK-istat APO LDK!?

Shkruan : Refiqe R. Hamiti Emri shqiptar dhe Kosovë po "vdes",në gjumë. Ose,ose ta quajmë Kosovën si "borëbardha" ,deri sa të vijë princi ta puth...

Më shumë artikuj të ngjajshëm