E enjte, 16 Korrik, 2020

Vendosja e hudhrës nën jastëk ka përfitime befasuese

Duhet të lexoni

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan:...

LAJMI I FUNDIT/ Virusi del jashtë kontrollit, shënohet rekordi i zi brenda 24 orësh

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot rekordin e ri të Covid 19. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer...

LAJMI I FUNDIT/ Rritet numri i rasteve të infektuara, kurba nuk njeh zbritje

Sërish numër i lartë rastesh me Covid-19 në Vend, ku gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 90 raste...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Hudhrat përdoren në të gjithë botën, por a e dini se përveçse mund ta përdorni në kuzhinë është gjithashtu e dobishme edhe në dhomën e gjumit. Ne ju sjellin disa sekrete të hudhrave për ju, që me siguri nuk i dini akoma dhe ka më shumë. Në fund do t’ju zbulojmë se çfarë ndodh nëse vendosni hudhër nën jastëk!

Efekt qetësues

Do të flini bini në gjumë të thellë me një thelpi hudhër nën jastëk! Ne e kuptojmë se kjo duket e çuditshme, por substancat squfur që ka hudhra të kombinuara me aromën kanë një efekt qetësues. Era e hudhrës që vjen nga jastëku do ju ndihmojë të bini në gjumë më lehtë. Për më tepër, cilësia e gjumit tuaj gjithashtu do të përmirësohet, shkruan oranews. Me fjalë të tjera: do të flesh thellësisht. Çfarë doni më shumë? Vendosni një ose dy thelpinjë (përfshirë lëvozhgën) nën jastëk. Do flini si bebe! Dhe mos u shqetëso, të nesërmen në mëngjes, as ti, as dhoma gjumit e jotja nuk do të mbajë era hudhër. Të gjithë do të duan të flenë me ta. A ja vlen të provosh?

Stomaku

Hudhra është gjithashtu e shkëlqyeshme për gjëra të tjera. Nëse vuani nga problemet e stomakut, siç është acidi i stomakut, hudhra ju vjen në ndihmë. Për të përmirësuar sa do pak shëndetin tuaj në këtë zonë të trupit, pini një gotë ujë me pak hudhër të njomë. Ka shije të fortë, por do t’ju ndihmojë të dilni jashtë lirisht!

M.K

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

LAJMI I FUNDIT/ Shqipëri, Covid i merr jetën një vajze 21 vjeç

Një 21-vjeçare e infektuar ngas Covid-19 ka ndërruar jetë në spitalin e Infektivit, duke u bërë kështu viktima me...

Shëndetësinë e Kosovës e ka rrok në dorë nipi i nipave

Shkruan Refiqe R. Hamiti Është shumë më e thjeshtë të bësh luftë në foltore , se të bësh paqe”. Me ia kërsit kështu në hava ,si...

Spiropali nga Dajti: Investimet e qeverisë dhe bashkisë rritën potencialin e zonës, nuk ndalin as gjatë mandatit të 3-të

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, njëherazi edhe kryetare e PS Tiranë, Elisa Spiropali, gjatë një  takimi me strukturat e PS-së në Dajt...

Dieta liberale e Shpendit III (DLS III)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan: Dr. Shpend Pula Shpresoj qe dieta...

Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan: Dr. Shpend Pula Te nderuar, po...

Më shumë artikuj të ngjajshëm