E shtunë, 19 Shtator, 2020

E kush nuk e përdor Google?! Këto janë fjalët dhe pyetjet më të kërkuara për vitin 2019

Duhet të lexoni

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Game of Thrones, iPhone 11 dhe Joker, këto janë disa nga shprehjet e klikuara më shumë në Google për vitin 2019

Kupa e Botës në Rugby është  një nga fjalët  më të kërkuara , pas fitores së Afrikës së Jugut ndaj Anglisë në finale.

“Çfarë është Area 51”? dhe “si të shqiptosh fjalën Psalm”? janë dy nga pyetjet më të kërkuara në motorin e kërkimit.

Për ata që pyesin:Area 51 ëshët një zonë top sekrete në Amerikë ku disa besojnë se përdoret si shtëpi për alienët.Madje në korrik Forcat Ajrore Amerikane i paralajmëruan njerëzit  mos t’i  afrohen zonës pas një eventi në Facebook të quajtur “Stuhi në Area 51, ata nuk na ndalojnë do të gjithë ne”.

Ndërkohë Psalm është emri i fëmijës së katërt të çiftit kim Kardashian dhe Kanye West.Dhe po, përfshihet në listen e fjalëve më të kërkuara dhe shqiptohet Slam, me P të shurdhët.

Në listë përfshihen edhe filmat si Chernobyl dhe Avengers Endgame gjithashtu përfshihet dhe Kupa e Botës në kriket.

Pyetje të tjera janë “Si tës hohësh një finale të Champions League?” “Si të shikosh Ksivs Logan?” Si të shohësh Game of Thrones?”

“Ishulli i dashurisë” ishte nga shoë-t më të klikuar gjithashtu disa nga personazhet e serialit dhe disa nga thëniet e tyre.

Në listë përfshiheshin edhe pyetje si “Si të hash një ananas”? apo “Si të votosh për Parlamentin Europian”? Fjalë të tjera të kërkuara ishin edhe Notre Dame, Çernobil , Joker apo i shumëprituri  iPhone 11.              

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër vizion, strategji në menaxhimin dhe...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë...

E TASH KUSH ME I RA MURIT ME KOKË? ALBIN KURTI, ISH -UÇK-istat APO LDK!?

Shkruan : Refiqe R. Hamiti Emri shqiptar dhe Kosovë po "vdes",në gjumë. Ose,ose ta quajmë Kosovën si "borëbardha" ,deri sa të vijë princi ta puth...

Shqipëri-Lituani, publikohet formacioni i Kombëtares

Në prag të ndeshjes me Lituaninë, është publikuar formacioni i Kombëtares. Tekniku italian nuk ka bërë tre ndryshime nga sfida në transfertë ndaj Bjellorusisë,...

Më shumë artikuj të ngjajshëm