E premte, 10 Korrik, 2020

15 gratë më të bukura të vitit 2019

Duhet të lexoni

56 deputetë LVV, 44 së bashku partitë tjera

Në sondazhin e fundit të UBO Consulting del se nëse do të mbaheshin zgjedhjet e parakohshme nacionale në muajin...

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

“Miss Universe” është një event prestigjoz I bukurisë që mbahet çdo vit që nga viti 1952. Garuesit e saj konsiderohen të jenë përfaqësuesit më tërheqës dhe më të zgjuar të vendeve të tyre. Dhe fotot e këtyre grave nga vitet e kaluara na ndihmojnë të imagjinojmë se si do të dukeshin gratë “ideale” në periudha të ndryshme kohore. Ne do të zbulojmë emrin e fituesit në fund të artikullit.

Geraldine González (Kili)

Geraldine është një avokate dhe një zjarrfikëse vullnetare. Ajo gjithashtu themeloi një organizatë bamirësie të quajtur “Kryefamiljari” që ndihmon emigrantët të fillojnë bizneset e tyre.

Maëva Coucke (Francë)

Pasi nëna e Maëva arriti të mund kancerin e gjirit, konkurentja e bukurisë vendosi të bënte gjithçka të mundshme për t’i bërë njerëzit më të vetëdijshëm për këtë sëmundje. Sot, Miss France jo vetëm që kontribuon në punën e organizatës jo-fitimprurëse të kancerit, por ajo gjithashtu ndihmon Sekretaren e Barazisë midis grave dhe burrave, Marlène Schiappa.

Sella Sharlin (Izrael)

Sella ka arritur të marrë një arsim në fushën e fizikës, të shërbejë në ushtri dhe të punojë si një triathlete profesionist. Tani ajo është pjesë e Komitetit Olimpik Ndërkombëtar.

Cindy Marina (Shqipëri)

Cindy studion marrëdhënie ndërkombëtare në Universitetin e Karolinës Jugore, i pëlqen të luajë volejboll dhe madje merr pjesë në garat ndërkombëtare sportive. Cindy është shprehur që të bërit atletikë e mësoi atë të mos ketë frikë nga vështirësitë e jetës dhe të jetë ambicioze.

Shirin Akter Shela (Bangladesh)

Shirin studion fizikë në Universitetin Dhaka dhe bën disa punë vullnetare. Hobet e saj përfshijnë gatimin, vallëzimin dhe lojën e badmintonit.

Zhu Xin (Kinë)

Zhu Xin është një ambasadore kinez që është e dhënë pas studimit të kulturës tradicionale të vendit të saj. Ajo gjithashtu është e vendosur të mësojë më shumë rreth zgjidhjes së problemeve ekologjike dhe i pëlqen të eksperimentojë me grimin.

Lora Asenova (Bullgari)

Lora u diplomua në Universitetin Sophia për shkenca kompjuterike dhe mban një diplomë master në biznes online. Ajo beson se misioni i saj kryesor është të ndihmojë kafshët, kështu që ajo shpesh shikohet në strehimoret e kafshëve.

Miri Anderson (Gjermani)

Miri, ndryshe nga shumica e garuesve, ajo punon si modele. Ajo studioi gazetari dhe komunikim biznesi.

Anastasiia Subbota (Ukrainë)

Anastasiia 26-vjeçare është një eksperte në krijimin e faqeve në internet. Ajo punon si modele dhe shijon boksin dhe vallëzimin në kohën e saj të lirë.

Ornella Lafleche (Mauritius)

Ornella është një tregtare. Ajo i do kafshët dhe natyrën e vendit të saj. Hobet e saj janë joga, këndimi dhe gatimi.

Olga Bułaëa (Poloni)

Miss Polonia është aktualisht një anëtare e lartë e ekuipazhit të linjës ajrore kombëtare të vendit të saj. Olga gjithashtu prezanton një emision televiziv në lidhje me udhëtimet.

Bria Smith (Ishujt Virginia)

View this post on Instagram

Someone recently asked me how I felt about the space or the gap between my teeth- if I ever had any insecurities about it growing up. It would’ve been a lie if I told them I didn’t. At one point as a young girl, I asked my mother for braces so that I could close the gap. Ofcourse, she said no. She went on to tell me that she too had a gap as a child and how much she loved it. But as she grew older, it closed with time. Growing up, I learned at a young age how to embrace my insecurities. I learned that my insecurities make me unique. I love my gap and every other insecurity I once allowed to hold me back. With that being said, there’s a poem by Nikita Gill that I wish to leave you with. It reads: “Tell your daughters how you love your body. Tell them how they must love theirs. Tell them to be proud of every bit of themselves—from their tiger stripes to the soft flesh of their thighs, whether there is a little of them or a lot, whether freckles cover their face or not, whether their curves are plentiful or slim, whether their hair is thick, curly, straight, long or short. Tell them how they inherited their ancestors’ souls in their smiles, that their eyes carry countries that breathed life into history, that the swing of their hips does not determine their destiny. Tell them never to listen when bodies are critiqued. Tell them every woman’s body is beautiful because every woman’s soul is unique.” . . . #roadtomissuniverse #bsmithpr #missbritishvirginislands #britishvirginislands #womeninpr #missuniverse2019 #missuniverse #missuniversebritishvirginislands #blueseas #virginislands #mediacommunications #publicrelations #photography #roadtomissuniverse

A post shared by Bria A. Smith (@bsmithpr) on

Bria punon si specialiste komunikimi në media. Ajo i adhuron udhëtimet, i pëlqen të lexojë dhe luan softball.

Priya Serrao (Australi)

Priya ka lindur në Indi por ka jetuar në Australi që kur ishte 10 vjeç. Ajo aktualisht punon si këshilltare politike e qeverisë dhe është përfshirë në një sërë projektesh sociale. Njëri prej tyre synon të sigurojë veshje për njerëzit e pastrehë në Melburn.

Helene Abildsnes (Norvegji)

Helen studion robotikë, kujdeset për mjedisin dhe drejton organizatën e saj bamirëse e cila punon në përmirësimin e kushteve të punës për punëtorët.

Marie Esther Bangura (Sierra Leone)

21-vjeçarja Marie ka një diplomë kolegji në logjistikë dhe drejton shfaqjen e saj televizive të quajtur ‘’Momente me Marie’’. Ajo dëshiron të nisë një linjë veshjesh në të ardhmen e afërt.

Miss Universe 2019: Zozibini Tunzi (Afrika e Jugut)

Zozibini Tunzi është një aktiviste 26-vjeçare e dhunës gjinore me një diplomë bachelor në menaxhimin e marrëdhënieve me publikun. Ajo beson se është koha për të thyer stereotipet dhe të tregojë se ka një larmi të bukurive në botë. Zozibini është e sigurt se gjëja më e rëndësishme që duhet të mësojnë vajzat e reja sot është udhëheqja dhe si të marrim hapësirë ​​në shoqëri. Nëse do të duhej të zgjidhni gruan më të bukur në vendin tonë, cilën foto do të tregonit? Ndani idetë tuaja në komente./Gazeta Ora

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Durrës/ 56-vjeçari kapet në flagrancë duke kryer veprime të turpshme ndaj dy vajzave 9 dhe 13 vjeç

Është arrestuar një 56-vjeçar nga policia e Durrësit, pasi akuzohet se ka kryer veprime të turpshme ndaj dy të...

Ç’po ndodh në Infektiv? Mjeku i bën thirrje kolegëve: “Keni harruar betimin e Hipokratit!”

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka përcjellë mëngjesin e sotëm një mesazh për kolegët e tij mjekë. Ai thotë se ata kanë harruar “Betimin...

Petro Koçi: Kombinati së shpejti një pol modern i kryeqytetit

Marjon Gorica/ Gazeta Ora Kryetari i sapo zgjedhur i PS për njësinë nr.6, Petro Koçi, e ka komentuar projektin e planit të rindërtimit për kombinatin...

56 deputetë LVV, 44 së bashku partitë tjera

Në sondazhin e fundit të UBO Consulting del se nëse do të mbaheshin zgjedhjet e parakohshme nacionale në muajin Qershor 2020, Lëvizja Vetëvendosje do...

Entela Binjaku: “Darlin dhe shoqet”, vajzat fierake shkëlqejnë në garën skenike

Nga Entela Binjaku Në një shfaqje plot ngjyra dhe gjallëri, në qiellin e hapur të Amfiteatrit të Parkut të “Liqenit Artificial” të Tiranës është mbajtur...

Më shumë artikuj të ngjajshëm