E mërkurë, 23 Shtator, 2020

TËRMETI SHQIPTAR

Duhet të lexoni

Pjesëmarrje masive! Mesazhi i çdo politikani dhe partie politike…

Nga MARJON GORICA Partitë politike tashmë kanë ndezur motorrët e fushatës, për ta finalizuar më pas atë me përballjen më...

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Nga Dr. Donila PIPA

Tërmeti, na shkundi!

Tërmeti na hapi plagë, tërmeti ishte si ajo thika që me majën e vet vret, çan, gërvisht, por edhe shëron duke pastruar pluhurin, plagën, vazhdimësinë e jetës!

Na vravi shpresën, pasi ne nuk jemi të sigurt as në shtëpitë tona, atje ku mendon se është i vetmi vend që ke ngrohtësi, dashuri, shpresë, ëndrra, siguri dhe rehat.

Pamë që kemi një administratë që vetëm kur jepen urdhrat nga lart-poshtë, vetëm në situata emergjenca, nga halli, frika, paniku apo solidariteti njerëzor, quheni si të doni, i bëjmë punët. Punët bëhen me “harna”, nën presionin e kohës, por bëhen?

Kur shikoj pallatin tim ,, hyrjen e bllokut të ftohtë, me të plasaritura minore”, vetëm rafinitura” sipas grupit të ekspertëve”, më vjen të qaj,,,, të iki,,, të vrapoj,,,,,, por smë le dëshira , më therrët toka, vendi, PASI E dua shtëpinë time përsëri, atë shtëpi POR jo me suva të rënë, jo me një zemër të vrarë, të plasaritur,,, edhe më hipën prapë paniku“ A duhet të ndihem e qetë në shtëpinë time, nga tërmetet njerëzore,, që secili mundohet të heqë fajin, përgjegjësinë, pse ky pallat u shemb, edhe ai su shemb, pse ai pallat ka plasaritje, edhe ai ska, edhe të gjithë përsëri presin shtetin, të fillojë të paktën , duke na treguar të gjithës që ekziston: TANI, SOT, TË NA KTHEJË ËNDRRËN, QË KY SHTET DUHET TË BËHET, PASI NE JEMI NJË POPULL VITAL,,, JEMI AJO SHQIPONJA E LIRË QË NUK DORËZOHEMI KOLLAJ, KEMI BRENDA SHUMË HISTORI,, LUFTRA, POR KEMI MBIJETUAR!

SHTETI SI NJË NDËR SUBJEKTET E RËNDËSISHME TË MARRËDHËNIEVE JURUDIKE, DUHET TË RIZGJOHET, SOT KEMI NEVOJË QË TË ULEMI GJU MË GJU ME PROBLEMET, SITUATËN, TË ZGJIDHIM PROBLEMET DHE JO TI HARNOJMË, SIC KEMI BËRË DERI TANI.

SHQIPTARI KA SHUMË PLAGË,,, JU LUTEM MOS BËNI QË KËTO PLAGË TË BËHEN VRASESË NESER!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Pjesëmarrje masive! Mesazhi i çdo politikani dhe partie politike…

Nga MARJON GORICA Partitë politike tashmë kanë ndezur motorrët e fushatës, për ta finalizuar më pas atë me përballjen më...

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve të tij. I tillë është...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër vizion, strategji në menaxhimin dhe...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë...

E TASH KUSH ME I RA MURIT ME KOKË? ALBIN KURTI, ISH -UÇK-istat APO LDK!?

Shkruan : Refiqe R. Hamiti Emri shqiptar dhe Kosovë po "vdes",në gjumë. Ose,ose ta quajmë Kosovën si "borëbardha" ,deri sa të vijë princi ta puth...

Më shumë artikuj të ngjajshëm