E hënë, 8 Mars, 2021

9 vite nga heqja e vizave/ Këshilltari i Sigurisë Kombëtare në PD: Ngjarje historike, për të mos u harruar!

Duhet të lexoni

Si u përshtat Sfida IDEA 2020 me COVID-19?

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' Programi “Zhvillimi i Qëndrueshëm Ekonomik dhe Rajonal, Promovimi i Punësimit, Arsimit dhe Formimit Profesional...

7 Marsi, si sakrificë drejt shtetformimit!

Nga Ana Abdi 7 Marsi i ne shqiptarëve… Rruga e sakrificës për dije, ardhmëri të ndritur, sakrificës për liri e...

Plot sharm dhe elegancë, Rudina Dembacaj shfaqet në super formë

Nga Marjon Gorica Aktorja Rudina Dembacaj është shfaqur ditën e sotme në rrjetet sociale në një mënyrë tepër të veçantë. Në...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:


Këshilltari për Sigurinë Kombëtare në Partinë Demokratike, Piro Ahmetaj, ka reaguar për 9-vjetorin e heqjes së vizave për qytetarët shqiptarë më vendet e Bashkimit Europian.
Këshilltari i selisë blu thotë se jo vetëm heqja e vizave, por edhe anëtarësimi në NATO, janë dy vlera që i bashkojnë shqiptarët dhe bëjnë dallimin thelbësor mes Bashës dhe kryeministrit, Edi Rama. Ai thekson se këto dy arritje për kombin shqiptar nuk janë thjesht të rastësishme, që janë nënshkruar nga lideri i opozitës, Lulzim Basha.

Postimi i Piro Ahmetajt:
Të dashur miq/bashkëkombas, Në shtesë sa mesazhin-BASHA, dëshiroj të sjell në kujtesë DY NGJARJE që meritojnë dhe do të mbeten përjetësisht në memorerjen e Kombit dhe mbarëshqiptarëve:
Si sot, 9 vjet më parë, u realizua endrra shekullore për lëvizjen e lirë!
Ndërsa, para 10 vjet vjetësh, antarësimi në Aleancën e vlerave Euroatlantike (NATO) !
Dy vlera që i/na bashkojnë mbarëshqiptarët!
Besoj se JO “vetëm rastësisht”, të dy janë nënëshkruar nga Lulzim Basha!
DY ngjarje historike, për të mos u harruar!!
Dy arritje MADHORE, shinat/themelet e Platformës-BASHA, që bëjnë diferencën se: “pa-propagandë, pa-cinizma, pa-çitjane dhe tumane; pa zgurdulluar sytë, pa-mbushur hundët me drogë” ….
….. POR me “vizion, eksperiencë, dashuri, përkushtim, PËRULËSI, përgjegjshmëri shtetërore dhe me fuqinë e votës së lirë, mundet dhe do ja DALIM të përballemi me këtë sekt të rrezikshëm OLIGARKĒSH, si dhe të rikthejmë shpresën e mbarëshiptarëve se “LIRIA dhe demokracia FUNKSIONON”! Kujtesa e BASHËS: “thirrje për kurajo fisnike se misioni vazhdon”, si dhe të bashkuar rreth arritjeve si dhe vlerave demokratike dhe sfidave të përbashkëta do ja dalim!.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

E dashura Jetë

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice'   Aq sa e bukur, aq edhe e brishtë, herë më humb në errësirë e herë...

Toka

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' U ktheva mbi tokën nënë këtë mëngjes dhe vendosa ta shëtis, që me flladin e freskët të fëmijërisë të...

Toleranca dhe diversiteti

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' Si një adoleshente dua të ndalem në një pikë që është shumë e prekshme në ditët e sotme, në...

Si u përshtat Sfida IDEA 2020 me COVID-19?

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' Programi “Zhvillimi i Qëndrueshëm Ekonomik dhe Rajonal, Promovimi i Punësimit, Arsimit dhe Formimit Profesional në Shqipëri” (ProSEED) financohet nga...

7 Marsi, si sakrificë drejt shtetformimit!

Nga Ana Abdi 7 Marsi i ne shqiptarëve… Rruga e sakrificës për dije, ardhmëri të ndritur, sakrificës për liri e shanse të barabarta ekonomike si...

Më shumë artikuj të ngjajshëm