E martë, 27 Tetor, 2020

Nëse ke nënë të fortë, do të bëhesh person i fortë edhe ti!

Duhet të lexoni

Rijetëzimi i Gjirokastrës, Mirela Kumbaro: Pas debateve e sulmeve, puna flet vetë

Me anë të një postimi në Facebook, ish ministrja e Kulturës Mirela Kumbaro, njëherësh deputete e qarkut të Gjirokastrës,...

Super komedia me super aktorët, shfaqja që nuk duhet humbur!

Nga Marjon Gorica E çfarë më mirë se pak humor në këto kohë të vështira që po jetojmë do të...

LE VOLTAIRE/ Intervista e Ismail Qemalit më 1911 në Kostandinopojë, të pathënat e historisë

Nga Aurenc Bebja Francë – 7 Maj 2020 “Le Voltaire” ka botuar, të mërkurën e 8 marsit 1911, në faqen n°3,...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Kur keni një nënë të fortë, mësoni menjëherë vlerën tuaj dhe mësoni se nuk keni nevojë për një person tjetër në jetën tuaj, për të qenë të lumtur dhe të suksesshëm.
Ju e kuptoni se keni gjithçka që ju nevojitet për të realizuar ëndrrat tuaja dhe se mund të shkëlqeni në meritën tuaj. Ju e kuptoni që një dashuri ose miqësi nuk mund t’ju bëjë më të lumtur nëse në radhë të parë nuk ndiheni mirë me veten.
Kur keni një nënë të fortë, mësoni të komunikoni të vërtetat tuaja me botën pa frikë dhe turp, mësoni të jeni të pavarur që në moshë të re, sepse bota nuk na merr për dore dhe nuk na tregon se si të ecim.
Ju mësoni të luftoni dhe të fitoni vetëm, të kujdeseni për veten tuaj dhe të kujdeseni për nevojat tuaja, sepse e dini se askush nuk është këtu për të jetuar jetën tuaj për ju.
Kur keni një nënë të fortë, mësoni se nuk është e dobishme të respektoni të tjerët dhe të përbuzni veten. Ju mësoni të doni dhe vlerësoni veten, mbi të gjitha gjërat, mbi të gjitha miqësitë, të gjitha dashuritë.
Ju e dini që do të jeni shoqëria juaj e vetme finale deri në fund të jetës suaj, kështu që duhet të bëni sa më mirë që të mundeni për veten tuaj.
Kur keni një nënë të fortë, mësoni të jeni një person i fortë dhe madje, edhe duke qenë të fortë ju qani, shembeni, kërkoni ndihmë. Kuptoni që edhe më të fuqishmit kanë dobësi dhe momente dyshimi dhe se forca dhe dobësia shkojnë krah për krah.
Kur keni një nënë të fortë, mësoni se çfarë është dashuria e vërtetë. Ju mësoni t’i trajtoni njerëzit në jetën tuaj me kujdes dhe përkushtim. Ju mësoni të dalloni marrëdhëniet autentike nga ato toksike dhe, mbi të gjitha, ju mësoni të jeni afër njerëzve që sjellin vlerë të shtuar dhe lini të shkojnë ata që thjesht ju ulin.
Kur keni një nënë të fortë, ju keni modelin më të mirë për të ndjekur. Një shembull që do t’ju bëjë më të fortë dhe më të lumtur çdo ditë!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Mbyllja e sheshit ‘Shqiponja’, nëndrejtori i ARRSH, Koka: Do punohet  24 orë pa ndalim

I ftuar në Vizion Plus nëndrejtori i ARRSH Erion Koka ka folur në lidhje me menaxhimin e situatës në...

1 mijë shqiptar drejt amerikës, gjykata jep 192 vite burg për bandën e trafikimit

192 vite burgim ka dhënë Gjykata e Posacme për arrestimin e 35 personave, bandë e trafikimit të shqiptarve drejt SHBA-ve dhe Kanadasë. Grupi kriminal u...

Hiqen 23 patenta e arrestohen 3 persona, të dehur në rrugët e Tiranës

Ashtu si cdo fundjavë dhë kësaj rradhe Policia Rrugore ka zbarkuar në rrugët e kryeqytetit, duke marrë masa ndaj shkelësve, ku shumica janë nën...

Petro Koçi sulmon Metën: Kopje e keqe e Saliut, nuk i duhet Kushtetutës dhe Republikës!

Nga qyteti i Fierit aty ku dhe kryeson Partinë Socialiste për këtë qark, zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koci ka sulmuar Presidentin Iliri Meta, duke...

Nga trajtimi i mbetjeve në incenerator tek gjenerimi i energjisë , shihni shembullin e suksesshëm në Singapor  

Një video informuese është duke qarkulluar në rrjetet sociale për një shembull i cili po mundohet të zëj vend në shumë shtete të botës,...

Më shumë artikuj të ngjajshëm