E diel, 5 Korrik, 2020

Në pranga dy ‘skifterat’ shqiptarë, policia i priste ndërkohë që ata po grabisnin

Duhet të lexoni

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të...

Akuzat ndaj Thaçit dhe Veselit, Rama viziton sot Kosovën

Kryeministri Rama do të zhvillojë ditën e sotme në Kosovë një sërë takimesh. Këto takime do të vijnë pas...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Policia italiane ka arrestuar dy shqiptarë pas vjedhjeve të shumta që kishin kryer.
Ata janë Gjok Lleshi dhe Altin Loku, të cilët jetonin pa dokumenta.
Ndalimi i tyre u bë në përfundim të një operacioni të kontrollit territorial të aktivizuar në mënyrë të veçantë pas rikthimit të vjedhjevetë banesave në harkun kohor ndërmjet orës 17.00 dhe 20:30.
Rreth orës 16.45 të pasdites së 19 dhjetorit , një patrullë e ekipit të lëvizshëm, duke kaluar nëpër zonën Via Sidoli, pikasi dy shqiptarët, të veshur me rroba të errëta, të mbërritur aty nga një rrugë këmbësorësh, tiparet e së cilëve ishin nga Evropa Lindore. I njëjti, i cili vazhdonte të shëtiste duke shikuar përreth, u ngjit në një Golf VË gri të errët dhe u zhduk me shpejtësi.
Oficerët e policisë ishin në gjendje të zbulonin targën e VË Golf e cila më vonë rezultoi se ishte blerë nga të ardhurat e vjedhjes së kryer më 25 nëntor, në zonën Monticelli Terme.
Duke supozuar se ata mund të ktheheshin duke lënë makinën në të njëjtin vend, oficerët e policisë njoftuan patrullimet e tjera të këtij ekipi.
Rreth orës 20.10, patrulla e vendosur në Via Da Vinci pa që makina VË Golf u parkua në të njëjtin vend ku ishte edhe më parë; dy individët në bord, duke dalë nga makina, duke parë gjithmonë rreth e përqark, siç supozohet, duke ecur në këmbë u futën në një makinë të parkuar në shesh; këtu i gjithë stafi operativ u zhvendos me shpejtësi në veturë, duke e rrethuar atë dhe duke bllokuar personat që ishin ulur në sediljet e përparme, të identifikuar më pas si shtetasit shqiptarë LOKU Altin dtl. 1983 (shofer) dhe LLESHI Gjok dtl 1983 (pasagjer).
Gjatë kontrollit, në makinë dy shqiptarëve iu gjetën xhevahire të shumta, monedha koleksionuese dhe veshmbathje. Gjithashtu u bë e mundur edhe identifikimi i vendbanimit të dy shqiptarëve.
Kërkimet lokale çuan më pas në zbulimin e një sërë sendesh me vlerë që ishin siguruar prej tyre përmes vjedhjes, duke përfshirë orë, bizhuteri ari, një shishe me një verë të mirë, stilolapsa nga koleksion i huaj dhe kartëmonedha.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të...

Ish-zëdhënësja e Berishës publikon fotot e ditëlindjes së saj, Erla Mëhilli më e bukur se kurrë

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish kryeministrit Sali Berisha, njihet si një nga politikanet më të bukura shqiptare. Ajo ka festuar ditën e djeshme ditëlindjen,...

LAJM I HIDHUR/ Ndërron jetë mjeku i QSUT nga Covid-19

Ka ndërruar jetë mjeku Hematologjisë në QSUT, Arjan Pushi i cili u fut në intubim pasditen e djeshme. Mjeku rreth 56 vjeç nuk kishte...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të fundit. Kjo është java e...

Vrasja e Hekuran Billës: 26 vjeçarja del në gjykatë, rrëfen si u njoh me viktimën në Komunën e Parisit

Adiola Lakra doli sot në gjykatë për vlerësimin e masës së sigurisë, e akuzuar si bashkëpunëtore në vrasjen e Hekuran Billës. Prokuroria kërkon masën...

Më shumë artikuj të ngjajshëm