E hënë, 26 Tetor, 2020

Tronditëse/ Burgosi për 30 vjet si skllave seksi një grua në apartamentin përballë shtëpisë ku jetonte me familjen

Duhet të lexoni

Mbyllja e sheshit ‘Shqiponja’, nëndrejtori i ARRSH, Koka: Do punohet  24 orë pa ndalim

I ftuar në Vizion Plus nëndrejtori i ARRSH Erion Koka ka folur në lidhje me menaxhimin e situatës në...

1 mijë shqiptar drejt amerikës, gjykata jep 192 vite burg për bandën e trafikimit

192 vite burgim ka dhënë Gjykata e Posacme për arrestimin e 35 personave, bandë e trafikimit të shqiptarve drejt...

Hiqen 23 patenta e arrestohen 3 persona, të dehur në rrugët e Tiranës

Ashtu si cdo fundjavë dhë kësaj rradhe Policia Rrugore ka zbarkuar në rrugët e kryeqytetit, duke marrë masa ndaj...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Një maniak seksual është zbuluar se ka mbajtur një grua si skllave seksuale për më shumë se 30 vjet, në një apartament në anën tjetër të rrugës së shtëpisë së familjes së tij.

56 vjeçari venezuelan Matias Salazar, rrihte torturonte e dominonte psikologjikisht gruan 49-vjeçare të njohur vetëm si Morella për tre dekada në apartamentin e vogël duke i mohuar ushqim e ujë nëse nuk e lejonte të bënte ç’të donte me të.

Policia tha se beson se ajo është abuzuar seksualisht nga Salazar, që prej herës së parë që e takoi kur ishte 17 vjeç.

Gjatë tmerrit të saj gruaja është ushqyer vetëm me oriz, fasule e vezë dhe raportohet se duhet të merrte leje për të bërë çdo gjë.

Sipas agjencisë venezuelane Cronica Uno, ajo ishte njohur me Salazar i cili nisi shpejt të abuzonte dhe prindërit e Morellas nuk e pëlqenin.

Kështu që ai krijoi planin për t’u arratisur me të dhe pak para krishtlindjes 1988 çifti u zhduk.

Pas qëndrimit në disa hotele e shtëpi ata u vendosën në kompleksin e apartamenteve Maracay që u bë burgu i saj i tre dekadave të ardhshme.

Ajo lihej vetëm në apartament pa energji teksa Salazar i sillte ujë e ushqim nga shtëpia e tij në anën tjetër të rrugës ku jetonte me një grua dhe bijën e saj.

Policia kishte ndërhyrë më parë në apartament por Morela u kishte thënë se është mirë dhe nuk ka probleme.

Pas disa tentativave ajo arriti të largohej më 24 janar, duke treguar historinë e saj në media.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Mbyllja e sheshit ‘Shqiponja’, nëndrejtori i ARRSH, Koka: Do punohet  24 orë pa ndalim

I ftuar në Vizion Plus nëndrejtori i ARRSH Erion Koka ka folur në lidhje me menaxhimin e situatës në...

1 mijë shqiptar drejt amerikës, gjykata jep 192 vite burg për bandën e trafikimit

192 vite burgim ka dhënë Gjykata e Posacme për arrestimin e 35 personave, bandë e trafikimit të shqiptarve drejt SHBA-ve dhe Kanadasë. Grupi kriminal u...

Hiqen 23 patenta e arrestohen 3 persona, të dehur në rrugët e Tiranës

Ashtu si cdo fundjavë dhë kësaj rradhe Policia Rrugore ka zbarkuar në rrugët e kryeqytetit, duke marrë masa ndaj shkelësve, ku shumica janë nën...

Petro Koçi sulmon Metën: Kopje e keqe e Saliut, nuk i duhet Kushtetutës dhe Republikës!

Nga qyteti i Fierit aty ku dhe kryeson Partinë Socialiste për këtë qark, zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koci ka sulmuar Presidentin Iliri Meta, duke...

Nga trajtimi i mbetjeve në incenerator tek gjenerimi i energjisë , shihni shembullin e suksesshëm në Singapor  

Një video informuese është duke qarkulluar në rrjetet sociale për një shembull i cili po mundohet të zëj vend në shumë shtete të botës,...

Më shumë artikuj të ngjajshëm