Sot luhet derbi i kryeqytetit mes Tiranës dhe Partizanit teksa nzuk kanë munguar edhe incidentet e para në stadiumin „Air Albania“. Tifozë të Tiranës që janë grumbulluar në hyrjen që i çoj në tribunën e tyre pas porte, kanë lëshuar shishe uji dhe flakadanë kundër policisë.

Ende nuk dihet pse e kanë bërë këtë veprim tifozët bardh e blu, por mund të jetë për arsyen se  policia nuk do të lejojë hyrjen e ultrasve në stadium pa kartat e identitetit.