E premte, 23 Tetor, 2020

Pacientët dalin nga spitali të shëruar nga koronavirusi, mjekët kërcejnë “Liqenin e mjelmave”

Duhet të lexoni

Karta e Studentit/ Kërkesa dhe pajisja për një përdorim masiv të saj!

Nga Marjon Gorica Në fillimet e mia të aktivizimit në shoqërinë civile, diku 8 vite më parë e shihja kartën...

‘Mos sfidoni shtetin!’ Rama ‘presion’ pronarëve të lokaleve: Do merrni goditje marramendëse!

Falë NATO dhe SHBA shteti ynë u pajis sot me 60 respiratorë të rinj. Gjatë pritjes së ketyrë pajisjeve...

Almin Shaqiri, i riu shqiptar në Luginën e Preshevës rikthen traditën: Në sofër me këngën shqipe!

Almin Shaqiri është një i ri shqiptar i cili jeton dhe punon në Preshevë. I angazhuar dhe njohur nga...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Dy mjekë të koronavirusit kërcejnë në mënyrën më gazmore të mundshme “Liqenin e mjelmave” ndërsa përcjellin 6 pacientë plotësisht të shëruar nga spitali… Dy persona nga stafi mjekësorë kinez janë kapur në kamera duke ekzekutuar versionin e tyre të baletit të famshëm ‘Sëan Lake’ ose ‘Liqeni i Mjellmave’ për të festuar shërimin e plotë të pacientëve të tyre. Gjashtë pacientë me koronavirus u shkarkuan të premten e kaluar nga Spitali Popullor i Qarkut Linbi në Suzhou, Provinca Anhui e Kinës lindore. Mjekët e veshur me veshjen e tyre të përshtatshme për ti mbrojtur nga rreziku i virusit, shihen në një video duke vallëzuar me gëzim në majë të gishtave të tyre ndërsa pacientët e tyre dolën nga spitali për të shkuar në shtëpi. Ata e përfunduan performancën duke kryqëzuar krahët mbi kokat e tyre në formë zemre për të dërguar urimet e tyre më të mira për pacientët e rikuperuar. Të shumta kanë qenë komentet pozitive për ata. ‘Kjo është se si duken engjëjt.’ ‘Personeli mjekësor është kaq i adhurueshëm. Ju keni punuar shumë, ‘tha një tjetër. Një total prej 24,734 pacientësh të infektuar me koronavirusin e ri në Kinë ishin larguar nga spitali pas shërimit deri në fund të së Dielës, sipas mediave shtetërore Xinhua. ‘Liqeni i mjellmës’ i kompozitorit rus Tchaikovsky është dashuruar nga bota me shekuj si një nga baletat më të njohura të të gjitha kohërave. Videoja e shfaqjes ka argëtuar miliona njerëz në mediat sociale kineze.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Karta e Studentit/ Kërkesa dhe pajisja për një përdorim masiv të saj!

Nga Marjon Gorica Në fillimet e mia të aktivizimit në shoqërinë civile, diku 8 vite më parë e shihja kartën...

‘Mos sfidoni shtetin!’ Rama ‘presion’ pronarëve të lokaleve: Do merrni goditje marramendëse!

Falë NATO dhe SHBA shteti ynë u pajis sot me 60 respiratorë të rinj. Gjatë pritjes së ketyrë pajisjeve spitalore, kryeministri Edi Rama ka...

Almin Shaqiri, i riu shqiptar në Luginën e Preshevës rikthen traditën: Në sofër me këngën shqipe!

Almin Shaqiri është një i ri shqiptar i cili jeton dhe punon në Preshevë. I angazhuar dhe njohur nga i gjithë komuniteti për aktivizimin...

Nga Roland Qafoku posaçërisht për ‘Fjala’: Ismail Kadare apo Dritëro Agolli?

Nga Roland Qafoku – Rubrika “Vera e re në fuçinë e vjetër” Shqipëria është një komb shumë i vogël për të pasur një shkrimtar të...

Roland Qafoku posaçërisht për “Fjala”/⁷Një analizë për fjalimin me 10569 fjalë të Edi Ramës në Asamblenë e PS-së

Nga Roland Qafoku Me 10 mijë e 569 fjalë të përdorura në 1 orë e 51 minuta e 39 sekonda, Edi Rama arriti të premten...

Më shumë artikuj të ngjajshëm