E enjte, 26 Nëntor, 2020

LAJMI I FUNDIT: Mali i Zi konfirmon dy rastet e para me koronavirus

Duhet të lexoni

Nismat e ligjvënësit në lidhje me kompetencat e Presidentit nuk “vrasin” Metën po Presidencën.

Nga Fejzo Subashi Opinioni publik tashmë është njohur dhe bërë më dije, nëlidhje me nismën e një grupi deputetësh, për...

Turqia si shpresë/ Mes përkthyesve dhe një ekipi të huaj në punë 24 orë!

Nga Marjon Gorica Pa diskutim që si një gazetar do të më duhet të bëj punën time e cilësuar në...

Duhen strategji të reja për ta luftuar Covidin, jo mbyllje totale

Kryeredaktori i “Epokës së re” Mal Qorraj ka reaguar ndaj paralajmërimit të kryeministrit Avdullah Hoti për mbyllje totale të...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Një ndër vendet e pakta pa raste zyrtare me të infektuar nga KoronaVirus, është Mali i Zi.

Sonte përmes Twitter, Qeveria e Malit të Zi njoftoj se i konfirmon dy rastet e para.

“Javët e fundit, ne kemi ndërmarrë një numër masash dhe aktivitetesh për të parandaluar futjen e koronavirusit në Mal të Zi, dhe deri më tani kemi rezistuar me sukses, gati tre muaj pas rastit të parë të regjistruar në Evropë”m tha nga Qeveria e Malit të Zi.

Në Deklaratë mëtutje thuhet: “Siç shohim për fat të keq, nga ky moment fillon një fazë e re përballja e kësaj sfide shëndetësore dhe sociale. Sidoqoftë, nuk ka vend për panik apo shqetësim të paarsyeshëm dhe të pakontrollueshëm!”

Daklarata vazhdon përmes Twitter: “Laboratorët e Institutit të Shëndetit Publik të Malit të Zi konfirmuan sot rastet e para të infeksionit me një koronavirus të ri në Mal të Zi. Pacientët janë femra – lindur në 1948 dhe 1973, dhe të dy kanë jetuar në zona të prekura nga epidemia gjatë periudhës së kaluar.”/GazetaOra.com

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Nismat e ligjvënësit në lidhje me kompetencat e Presidentit nuk “vrasin” Metën po Presidencën.

Nga Fejzo Subashi Opinioni publik tashmë është njohur dhe bërë më dije, nëlidhje me nismën e një grupi deputetësh, për...

Turqia si shpresë/ Mes përkthyesve dhe një ekipi të huaj në punë 24 orë!

Nga Marjon Gorica Pa diskutim që si një gazetar do të më duhet të bëj punën time e cilësuar në detaje, e jo të shprehem...

Duhen strategji të reja për ta luftuar Covidin, jo mbyllje totale

Kryeredaktori i “Epokës së re” Mal Qorraj ka reaguar ndaj paralajmërimit të kryeministrit Avdullah Hoti për mbyllje totale të vendit për ta luftuar virusin...

Dita ndërkombëtare e fëmijëve jetim. Bushati: Prioritet i Qeverisë shqiptare

Ne kuader te dites nderkombetare te femijeve jetim, kryetari i PS Tiranes, Ervin Bushati, zhvilloi nje vizite ne qendren komunitare “Gonxhe Bojaxhi”. Nen nje atmosfere...

Koço Devole… Të tillë autorë të humorit, gjithnjë janë të rrallë.

Mësova me dhimbje lajmin e vdekjes së aktorit e autorit të humorit shqiptar, Koço Devoles, i cili prej disa ditësh ishte i shtruar në...

Më shumë artikuj të ngjajshëm