Një tërmet me magnitudë 4.4 ballë me epiqendër në Prevezë, ka tronditur Greqinë.

Tërmeti ka rënë mesditën e sotme teksa nuk raportohet për dëme. Prej të hënës  Greqia është në ”Lock- Doën” kombëtar dhe qytetarët nuk lejohen të dalin jashtë vetëm për arsye thelbësore.

Pak ditë më parë një tërmet më i fortë goditi Kroacinë, duke i marrë jetën një të mituri, ndërsa qytetarët e Zagrebit u detyruan të dilnin jashtë mes frikës së koronavirusit.