E mërkurë, 21 Tetor, 2020

Gazetari Gorica: Të falenderojmë efektivin e ‘Shqiponjave’, neutralizoi një person me rrezikshmëri shumë të lartë

Duhet të lexoni

Almin Shaqiri, i riu shqiptar në Luginën e Preshevës rikthen traditën: Në sofër me këngën shqipe!

Almin Shaqiri është një i ri shqiptar i cili jeton dhe punon në Preshevë. I angazhuar dhe njohur nga...

Nga Roland Qafoku posaçërisht për ‘Fjala’: Ismail Kadare apo Dritëro Agolli?

Nga Roland Qafoku – Rubrika “Vera e re në fuçinë e vjetër” Shqipëria është një komb shumë i vogël për...

Roland Qafoku posaçërisht për “Fjala”/⁷Një analizë për fjalimin me 10569 fjalë të Edi Ramës në Asamblenë e PS-së

Nga Roland Qafoku Me 10 mijë e 569 fjalë të përdorura në 1 orë e 51 minuta e 39 sekonda,...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Gazetari Marjon Gorica ka komentuar ngjarjen e sotme, ku efektivit të forcave “Shqiponja” iu desh të qëllonte drejt autorit të disa veprave penale, person shoqërisht shumë i rrezikshëm. Mes të tjerash Gorica thekson se efektivi duhet vlerësuar për aktin e guximshëm, që jo cdo person në vend të tij do ta ndërmerrte.

Marjon Gorica:

Ngjarje e sotme, një arsye më tepër përse duhet të rriten pagat e punonjësve të policisë.

Pavarësisht se është bërë një punë intensive deri më sot, duke krijuar mundësi e kushte sa më optimale për punonjësit e policisë ende duhet të rishikohet statusi i tyre me qëllim rritjen e pagave. 

Ngjarja e sotme në zonën e ‘Xhamllikut’ ku një punonjësi të policisë ju rrezikua jeta, nga një person me rrezikshmëri të lartë, në kërkim dhe i dënuar me 7 vite e 4 muaj burg, nxori në pah rrezikshmërinë që i kanoset çdo ditë efektivëve të Policisë së Shtetit. 
I bindur për të kryer me përpikmëri detyrën e tij, efektivi i forcë së posaçme “Shqiponja”, duhet vlerësuar e duartrokitur nga të gjithë. Jo për shkakun sepse kreu detyrën, por për mbarëvajtjen në kontroll të situatës, duke mundur të neutralizoj një person me rrezikshmëri të lartë i cili ishte dhe i armatosur.

Çdo ditë jam i shoqëruar me efektiv të ndryshëm të policisë, pjesëtar të strukturave të ndryshme, nga ku kuptoj që ngarkesa e tyre profesionale është goxha e madhe, pa ecur më tej tek impenjimet dhe detyrat familjare që duhet të kenë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Almin Shaqiri, i riu shqiptar në Luginën e Preshevës rikthen traditën: Në sofër me këngën shqipe!

Almin Shaqiri është një i ri shqiptar i cili jeton dhe punon në Preshevë. I angazhuar dhe njohur nga...

Nga Roland Qafoku posaçërisht për ‘Fjala’: Ismail Kadare apo Dritëro Agolli?

Nga Roland Qafoku – Rubrika “Vera e re në fuçinë e vjetër” Shqipëria është një komb shumë i vogël për të pasur një shkrimtar të...

Roland Qafoku posaçërisht për “Fjala”/⁷Një analizë për fjalimin me 10569 fjalë të Edi Ramës në Asamblenë e PS-së

Nga Roland Qafoku Me 10 mijë e 569 fjalë të përdorura në 1 orë e 51 minuta e 39 sekonda, Edi Rama arriti të premten...

A keni vajza, gra e motra? E tillë është dhe Elisa!

Nga Marjon Gorica Nuk e shihja të arsyeshme të shkruaja një shkrim të tillë përsa kohë një person pjesë e politikës, mund të përballet me...

Irfan Hysenbelliu, si vlerë e shtuar jo vetëm e botës së biznesit, por edhe e  Deshnicës, Këlcyrës dhe gjithë Përmetit

Nga FEJZO SUBASHI Nuk besoj, se ka njeri që të mos ketë dëgjuar për një nga biznesmenët më të suksesshëm të  botës së biznesit në...

Më shumë artikuj të ngjajshëm