E hënë, 21 Shtator, 2020

Nuk iu tregoi mjekëve se kishte takuar dashnoren, babai infekton fëmijën e tij

Duhet të lexoni

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Një fëmijë 13 vjec është prekur nga koronavirusi, pas kontaktit me të atin. I ati nuk e dinte se ishte mbartës, virusi i ishte transmetuar nga një lidhje e fshehtë që ai kishte me një grua të infektuar.

E përditshmja “Il Gazzettino” thotë se mes 42 të prekurve lokalë, një prej tyre kishte ardhur si pasojë e një “lidhje dashurie” që u mbajt e fshehtë në momentin e krijimit të kontakteve dhe nuk lejoi në ndërprerjen e zinxhirit të përhapjes së infeksionit.

Gjithashtu edhe autoritetet shëndetësore në Polesana kanë konfirmuar rastin.

“Një rast pozitiv u raportua disa ditë më parë për të cilin Shërbimi i Higjienës po kërkonte të identifikonte kontaktet, por që nuk iu dhanë të gjitha informacionet. Një pjesë e kontakteve që personi kishte pasur nuk ishin deklaruar.

Plotësimin e hartës e bëmë duke mbledhur informacione mbi familjen e djaloshit të cilat na çuan në përfundimin se dikush nuk ishte sjellë në mënyrë të përgjegjshme duke mohur kontaktet e tjera që kishte pasur. Duhet përgjegjshmëri”, shkruhet në njoftim.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër vizion, strategji në menaxhimin dhe...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë...

E TASH KUSH ME I RA MURIT ME KOKË? ALBIN KURTI, ISH -UÇK-istat APO LDK!?

Shkruan : Refiqe R. Hamiti Emri shqiptar dhe Kosovë po "vdes",në gjumë. Ose,ose ta quajmë Kosovën si "borëbardha" ,deri sa të vijë princi ta puth...

Shqipëri-Lituani, publikohet formacioni i Kombëtares

Në prag të ndeshjes me Lituaninë, është publikuar formacioni i Kombëtares. Tekniku italian nuk ka bërë tre ndryshime nga sfida në transfertë ndaj Bjellorusisë,...

Më shumë artikuj të ngjajshëm