E premte, 10 Korrik, 2020

Ky është biznesmeni shqiptar që do të vritej nga taxhikistanasit

Duhet të lexoni

Durrës/ 56-vjeçari kapet në flagrancë duke kryer veprime të turpshme ndaj dy vajzave 9 dhe 13 vjeç

Është arrestuar një 56-vjeçar nga policia e Durrësit, pasi akuzohet se ka kryer veprime të turpshme ndaj dy të...

Ç’po ndodh në Infektiv? Mjeku i bën thirrje kolegëve: “Keni harruar betimin e Hipokratit!”

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka përcjellë mëngjesin e sotëm një mesazh për kolegët e tij mjekë. Ai thotë...

Petro Koçi: Kombinati së shpejti një pol modern i kryeqytetit

Marjon Gorica/ Gazeta Ora Kryetari i sapo zgjedhur i PS për njësinë nr.6, Petro Koçi, e ka komentuar projektin e...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Komrom Zukhurov nga Taxhikistani u arrestua pasditen e 29 Prillit në bulevardin ‘Zogu i Parë’ në kryeqytet.

Ai u arrestua për llogari të autoriteteve gjermane pasi ishte i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Wiesbaden, Gjermani. Në ngarkim të tij, Gjykata Federale në Karlsruhe, Gjermani, më datë 21 Prill 2020 ka lëshuar urdhrin e arrestit ndërkombëtar, për akuzwn e ‘Pjesëmarrje në një organizatë të huaj terroriste’, i dyshuar si anëtar dhe pjesëmarrës i kësaj organizate të huaj terroriste, e themeluar si celulë terroriste në Gjermani për të bërë xhihad në emër të shtetit islamik (ISIS).

Por sipas të dhënave të mediave ndërkombëtare që iu referohen autoriteteve gjermane, grupi kishte marrë porosi për ekzekutimin e një biznesmeni në Tiranë kundrejt shumës shpërblyese prej 40 mijë Dollarësh. Por kush është biznesmeni?

Emisioni ‘Uniko’ ka arrritur të mësojë se bëhet fjalë për një 52-vjeçar, një personazh i njohur në fushën e biznesit, por dhe kontrovers për shkak të problemeve të shumta dhe shkeljeve të shumta ligjore të konstatuara në biznesin e tij.

Me aktivitet dhe me lidhje ndërkombetare, një personazh qe ka njohje te shumta në drejtësi të cilët e ndihmuan t’ja hidhte paq disa vite më parë në disa çështje gjyqësore, 52-vjeçari është bërë objekt dhe i deklaratave të politikës.

Sipas të dhënave, vrasja e tij pritej të kryhej vitin e kaluar por dështoi për arsye që për publikun mbeten ende të paqarta. Por përse u porosit vrasja e tij? Një pistë dyshohet të jenë mosmarreveshjet me klientët ndërkombëtarë.

Por kush e porositi vrasjen dhe përse kjo porosi iu dha një grupi ekstremist nga Taxhikistani dhe kjo mbetet e pa sqaruar. Emisioni Uniko disponon emrin e biznesmenit, por për arsye tërësisht profesionale, etike dhe në respekt të punës së institucioneve ligjzbatuese që e kanë klasifikuar si tepër sekret këtë informacion dhe që po vijohet bashkëpunimi me autoritetet ndërkombëtare për ta zbardhur plotesisht të gjithë celulën, për momentin kemi zgjedhur të mos e bëjmë publik.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Durrës/ 56-vjeçari kapet në flagrancë duke kryer veprime të turpshme ndaj dy vajzave 9 dhe 13 vjeç

Është arrestuar një 56-vjeçar nga policia e Durrësit, pasi akuzohet se ka kryer veprime të turpshme ndaj dy të...

Ç’po ndodh në Infektiv? Mjeku i bën thirrje kolegëve: “Keni harruar betimin e Hipokratit!”

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka përcjellë mëngjesin e sotëm një mesazh për kolegët e tij mjekë. Ai thotë se ata kanë harruar “Betimin...

Petro Koçi: Kombinati së shpejti një pol modern i kryeqytetit

Marjon Gorica/ Gazeta Ora Kryetari i sapo zgjedhur i PS për njësinë nr.6, Petro Koçi, e ka komentuar projektin e planit të rindërtimit për kombinatin...

56 deputetë LVV, 44 së bashku partitë tjera

Në sondazhin e fundit të UBO Consulting del se nëse do të mbaheshin zgjedhjet e parakohshme nacionale në muajin Qershor 2020, Lëvizja Vetëvendosje do...

Entela Binjaku: “Darlin dhe shoqet”, vajzat fierake shkëlqejnë në garën skenike

Nga Entela Binjaku Në një shfaqje plot ngjyra dhe gjallëri, në qiellin e hapur të Amfiteatrit të Parkut të “Liqenit Artificial” të Tiranës është mbajtur...

Më shumë artikuj të ngjajshëm