Kandidati për deputet nga Nisma Socialdemokrate Haxhi Hoti, me një postim të tij në Facebook, shporr mërgatën nga Kosova. Deri më tash Nisma nuk është distancuar zyrtarisht nga deklarata e zyrtarit të saj. Lexoni se çka ka mundur të shkruaj “kjo mendje e ndritur”:

“Mërgatës me ligj duhet me ja ndalu të drejtën me votu në Kosovë, mërgata e Kosovës janë njerëz shumë të paditur, nuk mundet me i ditë gjërat njeriu prej TV dhe prej internetit.

Mos përzihi në Kosovë shumë, se në shtëpit e juaja nuk ju vet kush as maraba nuk ju thonë fëmijet e juaj.

Mërgata e Kosovës kur qohen në 4 të mengjesit me punu mendojnë që për Kosovën po qohen me punu, jo për Evropë jeni tuj punu, e jo për Kosovë.

Po ta kishit dashur vendin kaq shumë, ishit ardhur në luftë me luftu për Kosovë!” – ka shkruar kandidati për deputet nga radhët e Nismës Socialdemokrate të Fatmir Limajt./GazetaOra.com