E enjte, 24 Shtator, 2020

Loredana del sërish në gjyq, zvicerianja: Na ofroi 200 mijë franga mbrëmjen që u arrestua

Duhet të lexoni

Si në përralla, Mark Frroku bën propozimin e veçantë për Rudinën

Në një mjedis tepër të veçantë dhe i kujdesur në detaje, biznesmeni Mark Frroku i ka propozuar Rudina Dembacajt. Këtë...

Një vend vakant në Gjykatën Kushtetuese, Kuvendi shpall kriteret

Kuvendi i Shqipërisë rishpall hapjen e procedurës së aplikimit për vendin vakant për një anëtar të Gjykatës Kushtetuese, me...

Klevi Pojana: Më 25 prill të ngrejmë një sistem të ri të mbështetur mbi vlera dhe në qendër të së cilit të jetë qytetari...

Me anë të një shkrimi në ‘Facebook’, i shoqëruar dhe me një video në lidhje me aktivitetin e tij...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Historia e Loredanës dhe gruas zviceriane që i zhvati rrëth 900 mijë franga së bashku me vëllain e saj, mesa duket nuk qenka mbyllur ende. Reperes i duhet që në muajin qershor të dalë sërish në gjyq.

Gjatë një intervistë për median “20 minuten.ch”, zonja Petra shprehet se tani nuk ka më frikë siç kishte një vit më parë, tashmë ajo ndihet shumë e fortë.

“Tani kemi avokatin tonë që po kujdeset për gjithçka, hetimi po vazhdon dhe kjo na jep shpresë se do marrim sërish paratë tona”, shprehet ajo gjatë intervistës.

Sipas Petrës dhe burrit të saj Hans, në mbrëmjen e arrestimit, Loredana i ka ofruar 200,000 CHF dhe më pas 350,000 CHF, por ata nuk kanë pranuar sepse reperia i ka borxh të paktën dyfish më shumë. Pas arrestimit, llogaritë e Loredanës që mendohet se ka qindra mijëra franga u bllokuan.

Çifti ka besim se prokurori publik Lucerne do të zgjidhë çështjen.

“Ne e dimë se çështja është e komplikuar, por shpresojmë që gjërat të ecin mirë, ne nuk kemi më para, duhet t’i rimarrim që të vazhdojmë jetën tonë.

Betohem për Zotin, për vajzën dhe familjen time: Unë po them të vërtetën. Loredana, ju lutemi tregoni të vërtetën tani, ka qenë thirrja e gruas për Lorendanën.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Si në përralla, Mark Frroku bën propozimin e veçantë për Rudinën

Në një mjedis tepër të veçantë dhe i kujdesur në detaje, biznesmeni Mark Frroku i ka propozuar Rudina Dembacajt. Këtë...

Një vend vakant në Gjykatën Kushtetuese, Kuvendi shpall kriteret

Kuvendi i Shqipërisë rishpall hapjen e procedurës së aplikimit për vendin vakant për një anëtar të Gjykatës Kushtetuese, me qëllim plotësimin e “vakancës së...

Klevi Pojana: Më 25 prill të ngrejmë një sistem të ri të mbështetur mbi vlera dhe në qendër të së cilit të jetë qytetari...

Me anë të një shkrimi në ‘Facebook’, i shoqëruar dhe me një video në lidhje me aktivitetin e tij politik në njësinë 8,  nënkryetari...

Covid 19/ Bie numri i të infektuarëve, 3 persona ndërrojnë jetë

Rënie e lehtë e numrit të personave të prekur nga COVID-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë 121 raste të reja...

Veliaj në njësinë 7: Transformimi në rrugën ‘Artan Lenja’, premtim i mbajtur për banorët!

Paraditen e sotme kryetari i Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, ka qënë në një inspektim në njësinë nr.7, ku ka parë nga afër investimin e...

Më shumë artikuj të ngjajshëm