E premte, 14 Gusht, 2020

Tragjedi në Berat, humbin jetën të bllokuar brenda pusit xhaxhai dhe dy nipërit

Duhet të lexoni

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e...

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Xhirojnë miliona euro produket ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Neim, Kamber dhe Gentian Hoxha, 46, 75 dhe 45 vjeç, xhaxhai dhe nipërit kanë humbur jetën të bllokuar brenda pusit, ku ishin futur për pastrimin dhe thellimin e tij. Tragjedia ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në fshatin Dushnik të Beratit.

Mësohet se pusi ishte i familjes së Kamberit, i cili ishte futur dhe i pari. Ndërsa pas tij në ndihmë ka shkuar nipat Gentiani dhe Neimi, që gjithashtu kanë mbetur të bllokuar në pus.

Të alarmuar për situatën, dy nipat e tjerë kanë njoftuar menjëherë policinë. Shërbimi zjarrfikës i mbërritur në vendngjarje bëri të mundur fillimisht nxjerrjen e Neimit, i cili u nis në gjendje të rëndë në spital. Pas tij u nxorën të pajetë Kamberi dhe Gentiani. Dhimbja u thellua më tej kur më vonë nga spitali u njoftua dhe vdekja e Neimit.

“Tre persona janë asfiksuar në fund të pusit 9 metra të thellë. Ngjarja ka ndodhur në orën 8 të mëngjesit. Kamberi 75 vjeç, me Neimin 40 vjeç dhe Gentianin 44 vjeç janë futur në pus për ta thelluar dhe pak se nuk ka ujë të pijshëm. Pas 30 minutash, gazi i ka asfiksuar dhe kanë mbetur në fund të pusit. Më pas familjarët kanë njoftuar policinë. Në vendngjarje janë tre autoambulanca dhe zjarrfikëset. Këto të fundit kanë nxjerrë të parin Neimin, që është futur i fundit në pus. Ai është dërguar në spital në gjendje të rëndë. Pas tij janë nxjerrë Kamberi dhe Gentiani, të dy pa shenja jete”.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të humbjes së jetës së tre shtetasve.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Humb jetën kolonel Shena, zv.ministri Koçi: Do mbetesh ushtarak i shkëlqyer,nuk mundëm ta shpëtonim nga kthetrat e leuçemisë akute

Marjon Gorica Është ndarë nga jeta ditën e sotme, kolonel Shena, një ushtarak i mirënjohur me një kontribut të çmuar,...

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet e virgjër të Durrësit. Pa...

Zgjedhjet e 2021-shit/ Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Nga Roland Qafoku Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i deputetëve që nxjerr, 35 të...

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë pas ngjarjes makabër, 44-vjeçari ëshë...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...

Më shumë artikuj të ngjajshëm