E premte, 14 Gusht, 2020

Masakra/ Vajza me të dashurin vret nënën, fut trupin në valixhe dhe e lë në bagazhin e taksisë

Duhet të lexoni

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e...

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Xhirojnë miliona euro produket ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Një vajzë 18 vjecare dhe i dashuri i saj vranë nënën e saj teksa të tre ishin me pushime në Bali. Heather Mack dukej se kishte gjithçka – babai i saj i ndjerë kishte qenë një muzikant i njohur xhazi kurse e ëma ishte milionere.

Ajo me nënën jetonin në Çikago, ku nuk i mungonte asgjë, përfshi dhe pushime luksoze në çdo vend të botës. Por kur Mack ishte 18 vjeçe, teksa ishte me pushime me të dashurin Tommy Schaefer dhe nënën Sheila von Ëiese-Mack, ajo kreu një krim të tmerrshëm.

Ajo dhe Schaefer masakruan nënën dhe tashmë Mack gjendet në burgun famëkeq të rezortit turistik indonezian Kerobokan, për pjesën e saj në krim.

Mack e Schaefer vranë Sheila duke e goditur me një vazo frutash dhe më pas futën trupin e saj të përgjakur në një valixhe dhe e lanë në bagazhin e një taksie.

Schaefer përdori dorezën e hekurt të vazos për të bërë vrasjen pasi u tërbua gjatë një argumenti, por Mack tha se çifti e kishte planifikuar prej kohësh aktin.

Mack ishte shtatzënë në kohën e krimit dhe u burgos për 10 vjet. Ajo lindi në burg dhe u lejua ta rriste vajzën aty deri sa mbushi dy vjeç.

Mack ndan qelinë e saj me 21 gra të tjera dhe është njohur aty me gjyshen e famshme britanike Lindsay Sandiford, e cila pret të ekzekutohet me pushkatim, pasi tentoi të fuste në Indonezi rreth 2.5 milionë euro në vlerë kokaine.

Ndërsa Schaefer, për krimin e kryer në vitin 2014, është dënuar me 18 vjet burg.

Megjithë dënimin Mack thotë se nuk dëshiron të kthehet më në SHBA dhe do të vendoset në Bali kur të lirohet.

“Njerëzit janë të mirë dhe njeriu është më i sigurtë këtu se në shtëpi. Në SHBA përzihesha me njerëz të këqinj. Këtu të gjithë kujdesen për njëri-tjetrin, askënd nuk e merr uria.”

Një një prej rrëfimeve të saj të çuditshme në burg, Mack thotë se kishte organizuar vrasjen e nënës në hakmarrje për vdekjen e babait, dhe se ajo kishte shkatërruar jetën e saj pas vdekjes së babait.

Mack thotë se ëma ishte një e alkoolizuar dhe abuzuese. “Nëna ime ishte një raciste, prandaj ndodhi kjo”.

Por miqtë e familjes thonë të kundërtën duke insistuar se Mack ishte ajo që sulmonte nënën e saj, duke e goditur, kafshuar e madje duke i thyer njëherë krahun.

Policia thirrej shpesh në shtëpinë e tyre dhe njëherë Sheila i shkruante një shoqeje se ishte “e tmerruar” një ajo që mund të bënte bija e saj.

Mack thotë se i dashuri kreu vrasjen pas një debati që pati me të ëmën për shtatzaninë. Ajo thotë se nëna kishte bërë disa komente racste që e tërbuan Schaefer, cili goditi Sheila me vazon e frutave.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Humb jetën kolonel Shena, zv.ministri Koçi: Do mbetesh ushtarak i shkëlqyer,nuk mundëm ta shpëtonim nga kthetrat e leuçemisë akute

Marjon Gorica Është ndarë nga jeta ditën e sotme, kolonel Shena, një ushtarak i mirënjohur me një kontribut të çmuar,...

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet e virgjër të Durrësit. Pa...

Zgjedhjet e 2021-shit/ Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Nga Roland Qafoku Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i deputetëve që nxjerr, 35 të...

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë pas ngjarjes makabër, 44-vjeçari ëshë...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...

Më shumë artikuj të ngjajshëm