E shtunë, 11 Korrik, 2020

Si e vrau Iluminati Princin, dhe a janë Beyonce, Rihanna dhe Madona anëtare të tij? FAKTET

Duhet të lexoni

LAJMI I FUNDIT/ Virusi del jashtë kontrollit, shënohet rekordi i zi brenda 24 orësh

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot rekordin e ri të Covid 19. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer...

LAJMI I FUNDIT/ Rritet numri i rasteve të infektuara, kurba nuk njeh zbritje

Sërish numër i lartë rastesh me Covid-19 në Vend, ku gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 90 raste...

56 deputetë LVV, 44 së bashku partitë tjera

Në sondazhin e fundit të UBO Consulting del se nëse do të mbaheshin zgjedhjet e parakohshme nacionale në muajin...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Shumë personazhe publikë të mëdhenj thuhet se janë pjesë e Iluminatit. Nga Madona, Beyonce e Keti Perri…

Madona shpesh është akuzuar si anëtare e këtij grupi, që prej shumë vitesh. Duke folur me Rolling Stone, ajo la të mendohej se kishte njohuri të fshehta të grupit. Pretendimi nuk është aq tronditës duke marrë parasysh që ajo publikoi një këngë me emrin ‘Illuminati’. Ajo tha: “Njerëzit shpesh më akuzojnë se jam anëtare e Illuminatit, por në të vërtetë unë e di se kush është Illuminati i vërtetë.”

Në vitin 2016, Beyonce emocionoi fansat e saj duke publikuar papritur një single të ri, Formacioni, në shkurt – por teoricienët e komplotit ngritë një hipotezë të re. Ajo pranoi thashethemet: “Ju do ta urreni edhe më shumë rrëmujën e Illuminati.”

Kur Prince vdiq papritmas nga një mbidozë aksidentale në prill të të njëjtit vit, shumë njerëz akuzuan Illuminatin për vrasjen e këngëtarit, i cili ishte i famshëm për mbrojtjen e ashpër të të drejtave të tij dhe lirinë artistike nga ndërhyrja e industrisë.

“Illuminati nuk do të ndalej për ta zhdukur, kjo kuptohet sepse vetë Princi ka qenë vërtet i bindur se organizata ekzistonte,” raporton një faqe në internet.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet...

Rëndohet situata në Infektiv, 4 persona në rrezik për jetën

Katër persona kanë humbur jetën tek Infektivi gjatë 24 orëve të fundit për shkak të koronavirusit. Ndërkohë ISHP ka konfirmuar 93 raste të reja me koronavirus...

LAJMI I FUNDIT/ Virusi del jashtë kontrollit, shënohet rekordi i zi brenda 24 orësh

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot rekordin e ri të Covid 19. Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 420 testime për të dyshuar...

Shëngjin/ Mbytet 34- vjeçari nga Kosova, i mori jetën një gropë në det

Është gjetur i mbytur në bregdetin e Lezhës një 34 vjeçar nga Ferizaj, Kosovë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme (10 korrik), trupi i...

Petro Koçi shpalos platformën organizative: Po rindërtohet një Kombinat modern

Kryetari i Partisë Socialiste për Njësinë nr.6, Petro Koçi, ka publikuar në faqen e tij zyrtare në Facebook platformën me të cilën do të...

Më shumë artikuj të ngjajshëm