E martë, 11 Gusht, 2020

Tronditëse në Itali, emigranti përdhunon infermieren e cila sapo kishte dalë nga puna

Duhet të lexoni

Rusia në gjendje të jashtëzakonshme, derdhen mijëra ton naftë në Arktik

Një rrjedhje aksidentale e mijëra tonëve naftë ka detyruar presidentin rus Vladimir Putin të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme në...

LAJMI I FUNDIT/ Itali, zbulohet se pacienti 1 ka qenë shqiptar

Ai quhet Xhoni Mustafaraj, është 18 vjeç, futbollist profesionist i kategorisë C me origjinë shqiptare e sëbashku me familjen...

E mbajti 5 minuta gjurin mbi qafën e Floyd derisa e vrau, ja çfarë po ndodh me oficerin e policisë në Minesota

Protestuesit janë përplasur me policinë në qytete të ndryshme në të gjithë SHBA pas vrasjes së një shtetasi afro...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Një emigrant ilegal në Itali ka përdhunuar një infermiere teksa ajo priste autobuzin për t’u kthyer në shtëpi pas doli nga puna.

Emigranti nga Senegali është arrestuar të dielën. Incidenti ndodhi në stacionin e autobuzëve Corso Arnaldo Luçi Metropark, prapa stacionit kryesor të trenit. Policia erdhi pas rreth 45 minutash.

Gjatë tmerrit të saj në rrugën e zbrazur, infermierja kishte parë një grua tjetër në rrugë, të cilës i thirri por nuk kishte dëgjuar. Viktima tha për mediat: “Më thoshte vazhdimisht ‘Më lër të bëj ç’të dua përndryshe do të të vras. Rri palëvizur dhe mos bërtit’. Ai ishte dy herë sa unë, u nevrikos se kisha xhinset e ngushta e nuk m’i hiqte dot”.

Infermierja punon në repartin e spikiatrisë në spitalin e Napolit, duke u kujdesur për pacientët që kalojnë traumën e koronavirusit.

Ajo ishte ardhur herët te stacioni i autobuzit dhe duhet të priste rreth një orë prej shërbimit të reduktuar të transportit. Ajo tregon se përdhunuesi kishte kapërcyer një gardh dhe erdhi drejt saj duke e kapur nga krahu. Infermierja i kishte zgjatur çantën por ai kishte bërë të qartë çfarë donte. Ajo tha se e kishte shtrirë përtokë dhe i kishte mbyllur gojnë me dorë. Infermierja ka plagë në qafë dhe gërvishtje në kurriz. Tmerri i saj kishte mbaruar kur erdhi autobuzi, shoferi i të cilit kishte dalë përjashtë dhe nisi të thërriste i alarmuar. Më pas erdhi dhe policia dhe ushtria, teksa gruaja strehohej në autobuz, dhe përdhunuesi u arrestua.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin...

Takimi i z.Ruçi me z.Arben Shehu është fillim i mbarë, i rëndësishëm dhe i domosdoshëm i KLSh-së….

Nga Fejzo Subashi Kur institucionet Kushtetues, dhe jo vetëm kushtetues, drejtohen nga njerëz që nuk vijnë vetëm si suport dhe i marrëveshjeve politike gjejnë mbështetjen...

Zv.ministri i Mbrojtjes, Koçi: Zjarrvënia është tradhëti kombëtare!

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, është shprehur lidhur me zjarrëveniet e ditëve të fundit. Ai thotë se ky veprim konsiderohet si tradhëti kombëtare, dhe...

Më shumë artikuj të ngjajshëm