E enjte, 24 Shtator, 2020

Çështja e Loredanës shkon sërish në gjyq, reperja rrezikohet të deportohet në Kosovë

Duhet të lexoni

Si në përralla, Mark Frroku bën propozimin e veçantë për Rudinën

Në një mjedis tepër të veçantë dhe i kujdesur në detaje, biznesmeni Mark Frroku i ka propozuar Rudina Dembacajt. Këtë...

Një vend vakant në Gjykatën Kushtetuese, Kuvendi shpall kriteret

Kuvendi i Shqipërisë rishpall hapjen e procedurës së aplikimit për vendin vakant për një anëtar të Gjykatës Kushtetuese, me...

Klevi Pojana: Më 25 prill të ngrejmë një sistem të ri të mbështetur mbi vlera dhe në qendër të së cilit të jetë qytetari...

Me anë të një shkrimi në ‘Facebook’, i shoqëruar dhe me një video në lidhje me aktivitetin e tij...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Edhe pse Loredana është në kulmin suksesit profesional në Zvicër, ajo rrezikon të përballet me deportimin. Gazeta zvicerane “Heute” shkruan se shkak është akuzat e çiftit zviceran për mashtrim, ngjarje që u bë publike një vit më parë. Në qershor, Loredana do të merret në pyetje në gjykatë.

Artistja me prejardhje nga Ferizaj mund të dënohet me syrgjynosje nga Gjykata e Zvicrës, për shkak të rastit të bujshëm të vitit të kaluar me çiftin zviceran.

Në rast dënimi, reperja jo vetëm që duhet të kthejë shumën e kërkuar, por gjithashtu mund të cojë deri në dëbimin e saj, sepse Loredana nuk ka pasaportë zvicerane.

Muzikantja aktualisht është qytetare kosovare. Në vitin 2013, ajo thuhet se ka aplikuar për nënshtetësi zvicerane, por nuk e ka marrë atë. Arsyeja është e paqartë.

Kjo nuk është hera e parë që Zvicra depërton  një artist. Në shkurt të vitit të kaluar, reperi Besko u depërtua në Prishtinë pasi do vuajti një dënim gjashtë vjeçar për grabitje të armatosur, vjedhje dhe kërcënim.

Të premten e kaluar reperja së bashku me Capital Bra, e rikthyen në krye të listave gjermane. Loredana është tashmë artistja më e suksesshme e të gjitha kohërave në Zvicër.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Si në përralla, Mark Frroku bën propozimin e veçantë për Rudinën

Në një mjedis tepër të veçantë dhe i kujdesur në detaje, biznesmeni Mark Frroku i ka propozuar Rudina Dembacajt. Këtë...

Një vend vakant në Gjykatën Kushtetuese, Kuvendi shpall kriteret

Kuvendi i Shqipërisë rishpall hapjen e procedurës së aplikimit për vendin vakant për një anëtar të Gjykatës Kushtetuese, me qëllim plotësimin e “vakancës së...

Klevi Pojana: Më 25 prill të ngrejmë një sistem të ri të mbështetur mbi vlera dhe në qendër të së cilit të jetë qytetari...

Me anë të një shkrimi në ‘Facebook’, i shoqëruar dhe me një video në lidhje me aktivitetin e tij politik në njësinë 8,  nënkryetari...

Covid 19/ Bie numri i të infektuarëve, 3 persona ndërrojnë jetë

Rënie e lehtë e numrit të personave të prekur nga COVID-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë 121 raste të reja...

Veliaj në njësinë 7: Transformimi në rrugën ‘Artan Lenja’, premtim i mbajtur për banorët!

Paraditen e sotme kryetari i Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, ka qënë në një inspektim në njësinë nr.7, ku ka parë nga afër investimin e...

Më shumë artikuj të ngjajshëm