E mërkurë, 25 Nëntor, 2020

Cili do ishte veprimi i parë që do bënit në këtë situatë? Ja çdo të thotë kjo për personalitetin tuaj

Duhet të lexoni

Nga trajtimi i mbetjeve në incenerator tek gjenerimi i energjisë , shihni shembullin e suksesshëm në Singapor  

Një video informuese është duke qarkulluar në rrjetet sociale për një shembull i cili po mundohet të zëj vend...

Jeta dhe veprimtaria e Shën Nënë Terezës

ARGJIRA (ARI) UKIMERI – MA.SC. PEDAGOGE PRIZREN, GUSHT 2020 ANJEZË GONXHE BOJAXHIU Anjezë Gonxhe Bojaxhiu, u lind në më 26 gusht 1910...

Florida ka aprovuar planin për lëshimin e 750 milion mushkonjave gjenetikisht të modifikuara!

Florida ka aprovuar planin për lëshimin e 750 milion mushkonjave gjenetikisht të modifikuara. Qëllim i operacionit është të reduktohen...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Çfarë do të bënit më parë?

1. Fikni sobën.

Nëse keni zgjedhur të fikni sobën  mund të nënkuptojë se jeni një person i apasionuar dhe veproni me shpejtësi të madhe në çdo situatë. Ju merrni vendime shpejt pa dyshime dhe asgjë nuk do t’ju ndalojë të arrini qëllimin tuaj. Mund të mërziteni shpejt me monotoninë. Ju kujdeseni për sigurinë tuaj dhe nuk ju pëlqejnë surprizat. Është më e lehtë për ju të ndiqni një plan të përcaktuar qartë pa kthesa të papritura.

2. Përgjigjeni në telefon

Përgjigjia në telefon mund të nënkuptojë që ju jeni një person i përqendruar dhe diplomatik dhe nuk pranoni lehtë gabimet e të tjerëve. Ju mund të përshkruheni si një person biznesi i cili është në gjendje të bëjë shumë gjëra në të njëjtën kohë. Ju lehtë mund të komunikoni me njerëzit. Ju pëlqen të bëni njohje të dobishme dhe të kënaqeni duke qenë në qendër të vëmendjes.

3. Qetësoni fëmijën që qan.

Nëse do të përpiqeshit së pari të qetësonit fëmijën, ju jeni një person i qetë dhe i shkathët. Ju pëlqen të ndihmoni njerëzit e tjerë dhe jeni gati të sakrifikoni veten për përfitimin e të tjerëve. Ju jeni një person familjar dhe vlerësoni marrëdhëniet njerëzore. Keni frikë nga vetmia dhe është e rëndësishme që dikush të jetë gjithmonë pranë jush. Për ju, një mbrëmje e qetë komode me familjen është më tërheqës sesa një festë e zhurmshme në një bar.

4. Ndaloni qenin të mos kafshojë më kolltukun.

Nëse vendosni ta hiqni qenin nga shtrati, kjo mund të tregojë se nuk mund të qëndroni rrëmujë. Një rrëmujë si në shtëpi ashtu edhe në jetën tuaj. Është e rëndësishme për ju që të mbani gjithçka nën kontroll. Ju nuk do të qetësoheni derisa gjithçka të jetë ashtu siç dëshironi. Ju i kushtoni më shumë vëmendje gjërave materiale dhe pozicionit shoqëror. Ju i dini përgjigjet e të gjitha pyetjeve.

Sa e përshkruajnë me saktësi këto karakteristika personalitetin tuaj? A jeni dakord apo nuk jeni dakord me të gjitha përshkrimet?

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Nismat e ligjvënësit në lidhje me kompetencat e Presidentit nuk “vrasin” Metën po Presidencën.

Nga Fejzo Subashi Opinioni publik tashmë është njohur dhe bërë më dije, nëlidhje me nismën e një grupi deputetësh, për...

Turqia si shpresë/ Mes përkthyesve dhe një ekipi të huaj në punë 24 orë!

Nga Marjon Gorica Pa diskutim që si një gazetar do të më duhet të bëj punën time e cilësuar në detaje, e jo të shprehem...

Duhen strategji të reja për ta luftuar Covidin, jo mbyllje totale

Kryeredaktori i “Epokës së re” Mal Qorraj ka reaguar ndaj paralajmërimit të kryeministrit Avdullah Hoti për mbyllje totale të vendit për ta luftuar virusin...

Dita ndërkombëtare e fëmijëve jetim. Bushati: Prioritet i Qeverisë shqiptare

Ne kuader te dites nderkombetare te femijeve jetim, kryetari i PS Tiranes, Ervin Bushati, zhvilloi nje vizite ne qendren komunitare “Gonxhe Bojaxhi”. Nen nje atmosfere...

Koço Devole… Të tillë autorë të humorit, gjithnjë janë të rrallë.

Mësova me dhimbje lajmin e vdekjes së aktorit e autorit të humorit shqiptar, Koço Devoles, i cili prej disa ditësh ishte i shtruar në...

Më shumë artikuj të ngjajshëm