E enjte, 24 Shtator, 2020

Kina rikthehet në karantinë/ Rriten infeksionet, izolohen 100 milionë banorë

Duhet të lexoni

Si në përralla, Mark Frroku bën propozimin e veçantë për Rudinën

Në një mjedis tepër të veçantë dhe i kujdesur në detaje, biznesmeni Mark Frroku i ka propozuar Rudina Dembacajt. Këtë...

Një vend vakant në Gjykatën Kushtetuese, Kuvendi shpall kriteret

Kuvendi i Shqipërisë rishpall hapjen e procedurës së aplikimit për vendin vakant për një anëtar të Gjykatës Kushtetuese, me...

Klevi Pojana: Më 25 prill të ngrejmë një sistem të ri të mbështetur mbi vlera dhe në qendër të së cilit të jetë qytetari...

Me anë të një shkrimi në ‘Facebook’, i shoqëruar dhe me një video në lidhje me aktivitetin e tij...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Kina ka nisur zbatimin e masave të mëtejshme të bllokimit në qytetet në veri-lindje, pasi infeksionet vazhdojnë të përhapen. Për të parandaluar një shpërthim të dytë të mundshëm, zyrtarët po kryejnë testime masive mbi qytetarët.

Shulan, një qytet me 600,000 banorë, në provincën Jilin të Kinës veriperëndimore, ka forcuar masat e karantinës sot duke ndaluar banorët të dalin nga shtëpitë e tyre, në rast se janë të konfirmuar ose të dyshuar për COVID-19, shkruajnë mediet e huaja, transmeton lajmi.net.

Jilin, kryeqyteti i provincës Jilin, gjithashtu mbylli një nga qendrat dje pasi ndryshoi nivelin e urgjencës së zonës në ‘rrezik të lartë’.

Për tri ditët e kaluara, zyrtarët e krahinës kanë ekzaminuar më shumë se 40,000 banorë në kryeqytetin e Jilin dhe Shulan për të parandaluar një valë të dytë të shpërthimit, thanë autoritetet sot.

Gjashtë zyrtarë – një në Shulan dhe pesë nga qyteti Jilin – janë larguar nga postet e tyre pas shfaqjes së grupimeve lokale të infeksionit, raportojnë media kineze.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Si në përralla, Mark Frroku bën propozimin e veçantë për Rudinën

Në një mjedis tepër të veçantë dhe i kujdesur në detaje, biznesmeni Mark Frroku i ka propozuar Rudina Dembacajt. Këtë...

Një vend vakant në Gjykatën Kushtetuese, Kuvendi shpall kriteret

Kuvendi i Shqipërisë rishpall hapjen e procedurës së aplikimit për vendin vakant për një anëtar të Gjykatës Kushtetuese, me qëllim plotësimin e “vakancës së...

Klevi Pojana: Më 25 prill të ngrejmë një sistem të ri të mbështetur mbi vlera dhe në qendër të së cilit të jetë qytetari...

Me anë të një shkrimi në ‘Facebook’, i shoqëruar dhe me një video në lidhje me aktivitetin e tij politik në njësinë 8,  nënkryetari...

Covid 19/ Bie numri i të infektuarëve, 3 persona ndërrojnë jetë

Rënie e lehtë e numrit të personave të prekur nga COVID-19 në vend. Ministria e Shëndetësisë deklaroi sot se janë 121 raste të reja...

Veliaj në njësinë 7: Transformimi në rrugën ‘Artan Lenja’, premtim i mbajtur për banorët!

Paraditen e sotme kryetari i Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, ka qënë në një inspektim në njësinë nr.7, ku ka parë nga afër investimin e...

Më shumë artikuj të ngjajshëm