E martë, 14 Korrik, 2020

Flet epidemiologu: Kujdes me këto sinjale kur hyni në një bar apo restorant, mund të infektoheni

Duhet të lexoni

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan:...

KRUJË/ Arrestohen 4 të rinj, shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare dhe …

Policia e Krujës ka arrestuar 4 persona që ushtronin veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit dhe shfrytëzuan...

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Epidemiologu shqiptar Ilir Aliahmeti ka folur për koronavirusin dhe ka qartësuar disa pikëpyetje lidhur me vazhdimesinë e jetës sonë normale, plazhit dhe lirisë pas kësaj pandemie. Ai ka treguar edhe sa të rrezikuar mund të jemi ne nga higjiena e lokaleve dhe restoranteve në vendin tonë.

Ilir Aliahmeti: Njësoj siç ka qenë më përpara sepse shumë sëmundje që mund të kesh marrë nëpërmjet restoranteve dhe bareve nuk ka qenë shkaktar koronavirusi, kanë qenë probleme të tjera. Për shembull helmimi nga peshku që e dëgjojmë shpesh, nuk është detyrim të jesh helmuar vetëm nga peshku, mund të jetë helmim edhe nga mungesa e higjienës.

Është shumë e thjeshtë, mos shkoni në ato lokale dhe restorante që nuk jua mbushin mendjen nga higjiena, jo vetëm prej koronavirusit, por ka shumë më tepër sëmundje të tjera problematike dhe vdekjeprurëse. Ju e dini një vatër në Tiranë vitin e kalaur që vetëm prej një sallate të palarë çoi në spital rreth 60 vetë. 

Higjiena tek lokalet dhe restorantet në vendin tonë është shumë e dukshme me mizat në qarkullim nëpër ajër apo me pastërtinë në tokë. Pra sapo hyni ju mund të shihni në çast nëse kjo situatë është e vërtetë apo jo. Besoj se të gjithë ne kemi një sy kritik rreth kësaj. 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Dieta liberale e Shpendit III (DLS III)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan:...

Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan: Dr. Shpend Pula Te nderuar, po...

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan: Dr. Shpend Pula Qellimi i shkrimit...

KRUJË/ Arrestohen 4 të rinj, shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare dhe …

Policia e Krujës ka arrestuar 4 persona që ushtronin veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit dhe shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare. Gjithashtu janë...

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet e tërmetit të aplikojnë për...

Më shumë artikuj të ngjajshëm