E premte, 3 Dhjetor, 2021

Paralajmëron shkenctarja kineze nga Wuhan: Do të ketë shpërthime të tjera virusesh!

Duhet të lexoni

GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Një shkenctare kineze e cila pak muaj më parë jehoi në të gjithë botën, paralajmëron se koronavirusi është vetëm “maja e ajsbergut”, përsa i përket asaj që njerzit mund të përballen me shpërthime të ngjashme infektive.

“Nëse duam të parandalojmë një shpërthim tjetër të kësaj sëmundje infektive, duhet të mësojmë paraprakisht për këto viruse të panjohura të bartura nga kafshë të egra në natyrë dhe të japim paralajmërime të hershme.

Nëse ne nuk i studiojmë [viruset], ka të ngjarë të ketë një shpërthim tjetër,” paralajmëroi Shi, e cila u quajt “grua lakuriq” nga shtypi për shkak të hulumtimeve të saj që përfshijnë gjitarët.

Laboratori Wuhan ku Shi është zv / drejtoreshë është dyshuar se ka lëshuar aksidentalisht virusin te njerëzit.

Shi ka mohuar që laboratori i saj të ketë lidhje me pandeminë, duke thënë se llojet që ajo ka qenë duke studiuar janë të ndryshme.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Të zgjedhësh në ministritë e kapura: Rasti i Ministrisë së Arsimit

Javë më parë u bë bujë e madhe kur ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit Arbërie Nagavci zgjodhi...

Më shumë artikuj të ngjajshëm