E enjte, 26 Nëntor, 2020

Parashikimi i yjeve për sot (27 Maj 2020)

Duhet të lexoni

Nga trajtimi i mbetjeve në incenerator tek gjenerimi i energjisë , shihni shembullin e suksesshëm në Singapor  

Një video informuese është duke qarkulluar në rrjetet sociale për një shembull i cili po mundohet të zëj vend...

Jeta dhe veprimtaria e Shën Nënë Terezës

ARGJIRA (ARI) UKIMERI – MA.SC. PEDAGOGE PRIZREN, GUSHT 2020 ANJEZË GONXHE BOJAXHIU Anjezë Gonxhe Bojaxhiu, u lind në më 26 gusht 1910...

Florida ka aprovuar planin për lëshimin e 750 milion mushkonjave gjenetikisht të modifikuara!

Florida ka aprovuar planin për lëshimin e 750 milion mushkonjave gjenetikisht të modifikuara. Qëllim i operacionit është të reduktohen...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Dashi
Nëse keni në kokë një ide që ju duket e vlefshme ky është momenti i duhur për ta propozuar apo për të tentuar për ta bërë realitet. Mundohuni të jeni më të qartë në diskutime e biseda.

Demi
Energjia dhe siguria do t’ju ndihmojnë për të zgjidhur shumë lehtësisht probleme praktike, si në jetën profesionale ashtu edhe në atë familjare. Do të jeni më romantikë se zakonisht.

Binjakët
Në momente të caktuara gjatë ditës së sotme do të jeni vërtetë të paparashikueshëm, e kjo do të bëjë që të jeni superiorë ndaj të tjerëve. Në rritje erosi.

Gaforrja
Një situatë yjore pak e favorshme do t’ju shoqërojë në këtë ditë që duket se mund të jetë shumë domethënëse. Do t’ju duhet të organizoni gjithçka mirë e në detaje, duhet të keni kujdes financat.

Luani
Sot pritet të jetë një ditë e bukur e plot shkëlqim për ju, do te jeni shumë energjikë, aktivë dhe me plot ide. Është një rast i papërsëritshëm për ju për të shpalosur aftësitë tuaja në sytë e atyre që ju vëzhgojnë.

Virgjëresha
Do të jeni pak diplomatikë dhe shumë intuitivë në raportet e kontaktet me të tjerët, por do të jeni shumë kërkues ndaj vetes. Marsi sot ju bën shumë aktivë në aspektin e punës.

Peshorja
Me Hënën në kundërshtim është pak a shumë normale që të mos jesh i qetë në planin psikologjik. Kujdes edhe në raportet me partnerin, sepse sateliti i tokës duket se kërkon në mbjellë “sherr”.

Akrepi
Të kesh Afërditën në një orbitë pozitive nuk është pak, sidomos për ata që shpresojnë të ndreqin diçka në drejtim të fushës sentimentale. Për të tjerat jeni të aftë vetë t’i zgjidhni problemet.

Shigjetari
Pranvera juaj duket se tani po fillon e për këtë arsye duket se ndjeheni më të gjallë dhe kjo, kryesisht për meritë të Marsit që sjell stimuj të fuqishëm e duket se ju shkund nga plogështia.

Bricjapi
Krejt e kundërt është për ju dyshja Mërkur-Mars, efekti i së cilës do të shërbejë si katalizator për ju. Një njohje e re e rastësishme mund të ndikojë shumë pozitivisht në planin afektiv.

Ujori
Nuk do t’ju mungojnë as stimujt e ardhur nga qielli, ku spikat Urani e as ndihma konkrete e një miku të ngushtë për të zgjidhur një problem. Por juve ju mungon kuraja dhe vullneti.

Peshqit
Tranziti në shenjë i Marsit duket se korrespondon me fillimin e një periudhe plot impenjime dhe i papërballueshëm prej shumë prej jush. Krejt tjetër paraqitet fusha sentimentale, ku jeni të privilegjuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Nismat e ligjvënësit në lidhje me kompetencat e Presidentit nuk “vrasin” Metën po Presidencën.

Nga Fejzo Subashi Opinioni publik tashmë është njohur dhe bërë më dije, nëlidhje me nismën e një grupi deputetësh, për...

Turqia si shpresë/ Mes përkthyesve dhe një ekipi të huaj në punë 24 orë!

Nga Marjon Gorica Pa diskutim që si një gazetar do të më duhet të bëj punën time e cilësuar në detaje, e jo të shprehem...

Duhen strategji të reja për ta luftuar Covidin, jo mbyllje totale

Kryeredaktori i “Epokës së re” Mal Qorraj ka reaguar ndaj paralajmërimit të kryeministrit Avdullah Hoti për mbyllje totale të vendit për ta luftuar virusin...

Dita ndërkombëtare e fëmijëve jetim. Bushati: Prioritet i Qeverisë shqiptare

Ne kuader te dites nderkombetare te femijeve jetim, kryetari i PS Tiranes, Ervin Bushati, zhvilloi nje vizite ne qendren komunitare “Gonxhe Bojaxhi”. Nen nje atmosfere...

Koço Devole… Të tillë autorë të humorit, gjithnjë janë të rrallë.

Mësova me dhimbje lajmin e vdekjes së aktorit e autorit të humorit shqiptar, Koço Devoles, i cili prej disa ditësh ishte i shtruar në...

Më shumë artikuj të ngjajshëm