E martë, 14 Korrik, 2020

“Keqinformim i Yuri Kim” Meta i shmanget pyetjes për bazën turke të Pasha Limanit

Duhet të lexoni

KRUJË/ Arrestohen 4 të rinj, shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare dhe …

Policia e Krujës ka arrestuar 4 persona që ushtronin veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit dhe shfrytëzuan...

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet...

Rëndohet situata në Infektiv, 4 persona në rrezik për jetën

Katër persona kanë humbur jetën tek Infektivi gjatë 24 orëve të fundit për shkak të koronavirusit. Ndërkohë ISHP ka...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Presidenti Meta ka zhvilluar nga presidenca një konferencë për mediat, ku i pyetur në lidhje me keqinformimin e mundshëm të ambasadores Yuri Kim, preferoi të mos përgjigjet duke i cilësuar si thashetheme rilindjeje.

Pyetje: Roli juaj si komandant i forcave të armatosur atë Shqipërisë, a ka një kërkesë nga qeveria turke për ta përdorur bazën e Pasha Limanit si një bazë detare të dytë? Disa muaj më parë, në njërën nga daljet tuaja për shtyp na treguar se ish-ambasadori amerikan Donald Lu ju kishte kërkuar ndjesë se ai ishte i keqinformuar për sa i përket reformës në drejtësi, po ambasadorja Yuri Kim është e keqinformuar, çfarë dini për keqinformimin?

Meta: Ju falënderoj shumë zoti Met, por jam këtu për të folur për gjëra shumë më të rëndësishme dhe këto muhabete rilindjeje lërini për ndonjë vend tjetër. Ua thash se nuk merrem më me këto histori dhe thashetheme. Presidenti është në detyrën e tij si kryetar i shtetit, mbron kushtetutën. Mbi presidentin është vetëm kushtetuta, dhe mbi kushtetutën vetëm populli. Gjithë vendet anëtare të këshillit të OKB-së, të shtohen edhe anëtarët e fuqisë bërthamore që nuk janë anëtare, nuk e bëjnë dot që presidenti të shkelë kushtetutën.

Ndërsa për Pasha Limanin, nuk mund të përgjigjem pasi presidenti nuk i di të gjitha dhe më duhet të këshillohem dhe mund tu jap një përgjigje në kohën e duhur. 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Dieta liberale e Shpendit III (DLS III)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan:...

Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan: Dr. Shpend Pula Te nderuar, po...

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan: Dr. Shpend Pula Qellimi i shkrimit...

KRUJË/ Arrestohen 4 të rinj, shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare dhe …

Policia e Krujës ka arrestuar 4 persona që ushtronin veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit dhe shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare. Gjithashtu janë...

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet e tërmetit të aplikojnë për...

Më shumë artikuj të ngjajshëm