E martë, 14 Korrik, 2020

18-vjeçarja denoncon ish-ushtarin, i hodhi substancë gërryese në koke dhe e kërcënoi

Duhet të lexoni

Shëngjin/ Mbytet 34- vjeçari nga Kosova, i mori jetën një gropë në det

Është gjetur i mbytur në bregdetin e Lezhës një 34 vjeçar nga Ferizaj, Kosovë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e...

Vrasja e Hekuran Billës: 26 vjeçarja del në gjykatë, rrëfen si u njoh me viktimën në Komunën e Parisit

Adiola Lakra doli sot në gjykatë për vlerësimin e masës së sigurisë, e akuzuar si bashkëpunëtore në vrasjen e...

TRONDITËSE/ Vajza 15 muajshe kthehet e masakruar nga çerdhja, 25 kafshime në trup

Një vajzë 15 muajshe ka përjetuar një dhunë të pashpjegueshme në çerdhe, dhe është kthyer në shtëpi me 25...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Një ish-ushtar ka terrorizuar të dashurën e tij adoleshente duke derdhur lëng gërryerës mbi kokën e saj dhe duke e goditur më majën e një stilolapsi.

Shoferi i kamionit, Stephen Williams, 30 vjeç, detyroi vajzën, e cila ishte 18 vjeçe, të hiqte dorë nga puna e saj në parukeri për shkak të xhelozisë së tij të tërbuar.

Vajza jetonte me të dhe ai i ushtronte dhunë dhe poshtërime të vazhdueshme. Williams, nga Bury, Lancashire, i kishte kërkuar asaj që të shmangte miqtë dhe të ndërpresë lidhjet me familjen e saj, thonë prokurorët.

Ai shpesh herë e ka kërcënuar duke i vënë thikë në fyt dhe së fundmi i kishte hedhur një substancë gërryese në kokë e cila përdoret për të pastruar pjesën e poshtme të kamionëve. Pas veprimit të tij ai qeshte në gjendjen që e kishte sjellë vajzën. Ajo kërkoi të shkonte tek familja e saj pasi pësoi një sulm astme, por ai nuk e lejoi.

Vajza i ka kërkuar të ndahen, por ai e ka kërcënuar atë se nëse do lidhej me dike tjetër do i vriste të dy.

Pas ankesave për sjelljen e tij, Stephen Williams u arrestua nga policia dhe u dënua me 2 vite burg.

Mendohet se sjella e tij agresive është shkaktuar pasi ishte dëshmitar i vdekjes së dy shokëve të tij ushtarë në kohën kur shërbenin në Afganistan.

Williams u pushua nga forcat e armatosura në vitin 2016 pasi filloi të bëheshe agresiv dhe i dhunshëm.

Gjykata ka vendosur një urdhër ndalimi pesë vjeçar me ish-partneren 18-vjeçare.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Dieta liberale e Shpendit III (DLS III)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan:...

Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan: Dr. Shpend Pula Te nderuar, po...

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan: Dr. Shpend Pula Qellimi i shkrimit...

KRUJË/ Arrestohen 4 të rinj, shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare dhe …

Policia e Krujës ka arrestuar 4 persona që ushtronin veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit dhe shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare. Gjithashtu janë...

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet e tërmetit të aplikojnë për...

Më shumë artikuj të ngjajshëm