E martë, 14 Korrik, 2020

Rregullat e reja, në plazh qytetarët do të ruhen nga ushtria

Duhet të lexoni

KRUJË/ Arrestohen 4 të rinj, shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare dhe …

Policia e Krujës ka arrestuar 4 persona që ushtronin veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit dhe shfrytëzuan...

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet...

Rëndohet situata në Infektiv, 4 persona në rrezik për jetën

Katër persona kanë humbur jetën tek Infektivi gjatë 24 orëve të fundit për shkak të koronavirusit. Ndërkohë ISHP ka...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Ky sezon turistik do të jetë i pazakontë, edhe për faktin se forcat e armatosura do të zbresin sërish në terren, por kësaj here do të pozicionohen në plazhet e vendit. Qeveria ka miratuar vendimin për sezonin turistik, ku thuhet se në bare nuk do të lejohen më shumë se 20 tavolina, dhe se aktivitete private do të ketë vetëm në 118 plazhe në të gjithë vendin.

Forcat e armatosura do të zbresin sërish në terren, por kësaj here, do të pozicionohen në plazhet e vendit, për të survejuar respektimin e masave ndaj koronavirusit.

Qeveria ka publikuar vendimin për mënyrën sesi do të funksionojë sezoni turistik, ku përpos komitetit të Menaxhimit të Sezonit Turistik, mbikqyrës për zbatimin e masave ndaj covid19, do të jenë dhe forcat e armatosura të ushtrisë.

Të interesuarit për lejen e përdorimit të plazheve, duhet të drejtohen te siten qeveritar ealbania, për të aplikuar. Në të gjitha rastet, e drejta për të ushtruar aktivitetin në bregdet do të jetë një vjeçare, e parinovueshme automatikisht, ndërsa subjektet aplikuese, duhet të disponojnë strukturë akomoduese, ose ambient bari me më shumë se 20 karrige.

Në vendimin e qeverisë bëhet e ditur se aktiviteti do të lejohet të ushtrohet në 118 plazhe.

Nga ana tjetër, të gjithë ata që kanë kontrata të lidhura me  njësitë e vetëqeverisjes vendore,  duhet të verifikojnë dhe  të përshtaten  me  kushtet  e  masave  të  sigurisë  për Covid-19.

Ndryshe nga çdo vit tjetër, sezoni turistik do të nisë më 1 qershor, dhe do të zgjasë deri më 15 nëntor.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Dieta liberale e Shpendit III (DLS III)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan:...

Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan: Dr. Shpend Pula Te nderuar, po...

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan: Dr. Shpend Pula Qellimi i shkrimit...

KRUJË/ Arrestohen 4 të rinj, shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare dhe …

Policia e Krujës ka arrestuar 4 persona që ushtronin veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit dhe shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare. Gjithashtu janë...

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet e tërmetit të aplikojnë për...

Më shumë artikuj të ngjajshëm