E premte, 5 Mars, 2021

Digjet i gjallë brenda fabrikës me kanabis 43-vjeçari shqiptar, babai i 3 fëmijëve

Duhet të lexoni

Humb jetën kolonel Shena, zv.ministri Koçi: Do mbetesh ushtarak i shkëlqyer,nuk mundëm ta shpëtonim nga kthetrat e leuçemisë akute

Marjon Gorica Është ndarë nga jeta ditën e sotme, kolonel Shena, një ushtarak i mirënjohur me një kontribut të çmuar,...

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë...

Ndërron jetë si pasojë e Covid mjeku i njohur i Tropojës

Burime për mediat bëjnë me dije se mjeku i njohur, Anibal Byberaj ka ndërruar jetë mbrëmjen e së dielës nga...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Një 43 vjecar shqiptar ka mbetur i vdekur pas një zjarri në një fabrikë kanavisi, në Angli. Babai i tre fëmijëve, Margarit Xhindi, nuk mundi të dilte nga fabrika në kohë për të shpëtuar, ndërkohë që një person tjetër, i moshës 20 vjeç, u dërgua në spital.

Pòlicia e Ëest Midlands beson se të dy burrat ishin trafíkuar në Mbretërinë e Bashkuar nga jashtë dhe ishin mbajtur në mënyrë efektive kundër vullnetit të tyre. Oficerët thonë se njësia, e përdorur për rritjen e kánabisit në një shkallë industriale, ishte e bllokuar që do të thotë se të dy burrat nuk kishin asnjë mënyrë për të shpëtuar.

Familja e Xhindit i ka kushtuar një dedikim sot, duke thënë: “Margariti ishte një djalë i dashur, vëlla dhe baba i mrekullueshëm i tre fëmijëve. “Ai kishte punuar shumë gjatë jetës së tij për të siguruar familjen e tij. “Margariti ka prekur zemrat e secilit që e njohu atë dhe ne jemi shkátërruar nga lajmet e trishtueshme.”

Pòlicia Ëest Midlands po punon ngushtë me Shërbimin e Zjárrfikës Ëest Midlands dhe ekipin e tyre të specializuar të hètimit për të vendosur shkakun e zjárrit. Po bëhet gjithashtu një ekzaminim i plotë mjeko-ligjor i vendit të ngjarjes. Inspektori i Detektivit Jim Mahon, nga ekipi i vrásjeve, tha: “Vdèkja e Xhindi është thjesht trágjike. Ne po punojmë me kolegë nga shërbimi zjárrfikës për të vendosur shkakun e zjárrit. “Ne jemi gjithashtu në procesin e kryerjes së një ekzaminimi të hollësishëm mjekoligjor të vendit të ngjarjes për të provuar se kush ishte i përfshirë në rritjen e kanábisit dhe si pjesë e kësaj, ne po kryejmë një tra të gjerë CCTV të zonës.

“Një dron po fluturonte mbi njësi kur zjárri fillimisht shpërtheu dhe ne tani kemi biseduar me pronarin që po na ndihmon në hetimin tonë.” Superintendent Jason Anderson, nga Njësia e Policisë së Fqinjësisë në Dudley, shtoi: “Mendimet e mia mbeten me familjen e Xhindit në këtë moment dëshpèrimisht të tríshtuar. “Oficerët lokalë vazhdojnë të mbështesin detektivët që udhëheqin këtë hètim sidoqoftë që mundemi. Dròga shkakton dèm në komunitetet tona dhe ne vazhdojmë të punojmë pa u lodhur për të parandaluar kríminalitetin e organizuar dhe shfrytëzimin e njerëzve në nevojë në këtë mënyrë “.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Plot sharm dhe elegancë, Rudina Dembacaj shfaqet në super formë

Nga Marjon Gorica Aktorja Rudina Dembacaj është shfaqur ditën e sotme në rrjetet sociale në një mënyrë tepër të veçantë. Në...

Lamtumirë mjeshtër! Nuk besoj se si Agim Krajka kishte një të dytë në muzikën shqiptare.

NGA ROLAND QAFOKU Jo vetëm se kompozoi “Këngët e Rinisë”. Jo vetëm pse kompozoi “Kafe Flora burra plot”. Jo pse kompozoi këngën e gjyshes. Jo...

‘Tirana Youth Voice’/ Nënkryetarja Ruseti: Sukseset dhe përpjekjet e të rinjve

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ Më kujtohet dita ime e parë si studente e porsa ardhur në kryeqytetin e zhurmshëm e të madh për...

Kush do t’i fitojë zgjedhjet? Sondazhi i IPSOS: PS kryeson me 44%, PD merr 24% të votave, LSI “tretet” në vetëm 2%

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”. Pyetjes...

Shoqëria civile tryezë diskutimi për rindërtimin

Vëzhgimi i GADC: Rindërtimi, 40% e të anketuarëve shprehen se ka pasur vonesa gjatë procesit 95.8% e familjeve në njësitë administrative Sukth dhe Katund i...

Më shumë artikuj të ngjajshëm