E martë, 14 Korrik, 2020

Befason Saimir Tahiri: Nuk jam larguar nga politika, do të flasë drejtësia!

Duhet të lexoni

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan:...

KRUJË/ Arrestohen 4 të rinj, shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare dhe …

Policia e Krujës ka arrestuar 4 persona që ushtronin veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit dhe shfrytëzuan...

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri ka folur pas përfundimit të seancës prej 6 orësh në Apel. Në fjalën e tij para mediave ai ka thënë se nuk është larguar asnjëherë nga politika, por dorëzoi mandatin për tu përballur me drejtësinë.

“Ne folëm, besoj kjo ishte e fundit. Tani do të flasë gjykata. Kursejani dhe njerëzve gjithë historinë komike të këtij gjyqi tim se është bërë qesharake përtej çdo niveli. Se besoj që ka njeri terezi të dëgjojë këtë gjë. Unë nuk kam folur shumë gjatë gjatë kohë që kam qenë i akuzuar dhe në gjyq për të respektuar drejtësinë.

E kam bërë dhe në respektinë dhe mënyrën si e konceptoj raportin me drejtësinë. Jam i vetmi që kam dhënë mandatin e deputetit për tu përballur me drejtësinë si qytetar. Mund të më shihnit edhe çdo të enjte në parlament të bëja ndonjë rrëmujë e të vija këtu siç kanë bërë të tjerët para meje.

Nuk ka rëndësi nëse drejtësia do të më vijë nga gjykata, rëndësi ka që para çdo njeriu, çdo qytetari, fëmijëve të mi, jam super i bindur që kam bërë në çdo hap të punës sime gjënë e duhur, jo për akuzën e prokurorisë por edhe për atë që më ngjiti gjykata, shpërdorimin e detyrës. Të jeni të bindur që kam bërë punën më mirë se ata që kanë qenë dhe këta që janë.”

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Dieta liberale e Shpendit III (DLS III)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan:...

Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan: Dr. Shpend Pula Te nderuar, po...

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan: Dr. Shpend Pula Qellimi i shkrimit...

KRUJË/ Arrestohen 4 të rinj, shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare dhe …

Policia e Krujës ka arrestuar 4 persona që ushtronin veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit dhe shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare. Gjithashtu janë...

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet e tërmetit të aplikojnë për...

Më shumë artikuj të ngjajshëm