E mërkurë, 21 Tetor, 2020

Nga koha përtej kohës, botohet libri më i ri i Elisabet Mato Skëndo

Duhet të lexoni

Jeta dhe veprimtaria e Shën Nënë Terezës

ARGJIRA (ARI) UKIMERI – MA.SC. PEDAGOGE PRIZREN, GUSHT 2020 ANJEZË GONXHE BOJAXHIU Anjezë Gonxhe Bojaxhiu, u lind në më 26 gusht 1910...

Florida ka aprovuar planin për lëshimin e 750 milion mushkonjave gjenetikisht të modifikuara!

Florida ka aprovuar planin për lëshimin e 750 milion mushkonjave gjenetikisht të modifikuara. Qëllim i operacionit është të reduktohen...

“Lufta” greko-turke po na troket tek porta

Nga Anisa Bahiti Keto ditë të nxehta vere, mes krizës së Covid që po merr dhe jetë njerëzish në spitalet...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Elisabeta Mato Skëndo ose sic njihet ndryshe “Zonja Beti”, ka  studiuar dhe punuar ne fushën e shpjegimit te endrrave dhe parashikimit për rreth 30 vite. Që në moshë të vogël ajo ka pasur tërheqje të madhe me fenomenet jo të zakonshme dhe botën e ëndrrave ose sic është quajtuar nga vetë ajo “gjumi, vëllai i vdekjes”. Mësimet e para i mori që në shtëpinë e saj, ku e ëma ishte një interpretuese e aftë e ëndrrave.

Ajo është autorja e disa librave si: “Parashikime, shpjegime, fati dhe endrrat profetike”, qe eshte dhe fjalori i pare i endrrave botuar ne Shqiperi si dhe librin “Nga e panjohura drejt te panjohures”.

Së fundmi ajo ka nxjerre botimin e saj më të ri “Nga koha përtej kohës”, një libër i cili flet për fenomenet e panjohura e te pakuptueshme qe hasim ne jeten tone te perditshme, apo perjetimet qe sjellin keto fenomene nepermjet endrrave.

Zonja Beti e ka trajtuar cdo shkence apo fushe me te cilen ka punuar si cdo specialist ne Amerike, Europe apo vende te tjera te botes duke nxjerre ne pah benefitet e qe vijne nga keto fusha si dhe te mirat e te perdorimit te letrave per parashikimin e fatit ose levizjen e planeteve. Ne shume emisione televizive ku ka qene  e ftuar, ajo thekson dhe shpjegon se qellimet e ketyre fushave jane per te keshilluar personin per te ardhmen dhe per te nxjerre ne pah gjera qe shpeshhere personi i mbart ne subkoshiencen e tij. Elisabeta eshte shprehur se beson qe cdo gje eshte e shpjegueshme per sa kohe eshte prezente ne jeten tone te perditshme, qofte nga endrrat, letrat, vegimet apo menyra te tjera paralajmerimi apo informimi kryesisht nga dimensioni i katert.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Almin Shaqiri, i riu shqiptar në Luginën e Preshevës rikthen traditën: Në sofër me këngën shqipe!

Almin Shaqiri është një i ri shqiptar i cili jeton dhe punon në Preshevë. I angazhuar dhe njohur nga...

Nga Roland Qafoku posaçërisht për ‘Fjala’: Ismail Kadare apo Dritëro Agolli?

Nga Roland Qafoku – Rubrika “Vera e re në fuçinë e vjetër” Shqipëria është një komb shumë i vogël për të pasur një shkrimtar të...

Roland Qafoku posaçërisht për “Fjala”/⁷Një analizë për fjalimin me 10569 fjalë të Edi Ramës në Asamblenë e PS-së

Nga Roland Qafoku Me 10 mijë e 569 fjalë të përdorura në 1 orë e 51 minuta e 39 sekonda, Edi Rama arriti të premten...

A keni vajza, gra e motra? E tillë është dhe Elisa!

Nga Marjon Gorica Nuk e shihja të arsyeshme të shkruaja një shkrim të tillë përsa kohë një person pjesë e politikës, mund të përballet me...

Irfan Hysenbelliu, si vlerë e shtuar jo vetëm e botës së biznesit, por edhe e  Deshnicës, Këlcyrës dhe gjithë Përmetit

Nga FEJZO SUBASHI Nuk besoj, se ka njeri që të mos ketë dëgjuar për një nga biznesmenët më të suksesshëm të  botës së biznesit në...

Më shumë artikuj të ngjajshëm