E mërkurë, 21 Tetor, 2020

Hashim Thaçi “zvarrit” dorëheqjen derisa t’i ketë votat ne Kuvend që të zgjedh President “të besueshëm” të tij

Duhet të lexoni

Almin Shaqiri, i riu shqiptar në Luginën e Preshevës rikthen traditën: Në sofër me këngën shqipe!

Almin Shaqiri është një i ri shqiptar i cili jeton dhe punon në Preshevë. I angazhuar dhe njohur nga...

Nga Roland Qafoku posaçërisht për ‘Fjala’: Ismail Kadare apo Dritëro Agolli?

Nga Roland Qafoku – Rubrika “Vera e re në fuçinë e vjetër” Shqipëria është një komb shumë i vogël për...

Roland Qafoku posaçërisht për “Fjala”/⁷Një analizë për fjalimin me 10569 fjalë të Edi Ramës në Asamblenë e PS-së

Nga Roland Qafoku Me 10 mijë e 569 fjalë të përdorura në 1 orë e 51 minuta e 39 sekonda,...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Presidenti i Republikës së Kosovës Hashim Thaçi ka deklaruar në fund të javës që po e lëmë pas se të dielën në mbrëmje do t’i drejtohet qytetarëve me një mezazh nga Presidenca.

Sot, Presidenca ka lëshuar një njoftim për publikun se Hashim Thaçi shtyn deklarimin e tij pubike për të hënën në orën 20:00.

Në ndërkohë, portale të afërta me Hashim Thaçin e PDK-në njoftojnë sot se partitë politike jane duke negociuar një themelim të një qeverie gjithëpërfshirëse ku përveq partive që janë momentalisht në pushtet LDK, AAK, Nisma, do të kyqen edhe PDK e AKR, dhe do ta largojnë Listën Serbe. Me këtë plan, gjithnjë sipas burimeve të portaleve të afërta me pushtetarët 20 vjeçarë të Kosovës, thuhet se Lëvizja Vetëvendosje do të qendroj e vetme në opozitë.

Poashtu, sipas burimeve te ndryshme të pakonfirmuara, thuhet se Presidenti Hashim Thaçi është duke planifikuar që të jap dorëheqje të hënën në mbrëmje.

Në postin e Presidentit, Hashim Thaçin menjëherë do ta kishte zëvendësuar Kryetarja e Kuvendit të Kosovës Vjosa Osmani, që do të kishte titullin Presidente në detyrë, derisa Kuvendi i Kosovës të zgjedh Presidentin e ri.

Garda e politikanëve të vjetër në Kosovë është duke planifikuar që të martën me shumicë votash në Kuvendin e Kosovës të zgjedhet Presidenti i ri, i dëgjueshëm i Hashim Thaçit. Në këtë mënyrë garda e vjetër e politikës në Kosovë tenton t’ia pamundësoj marrjen e detyres nga Vjosa Osmani si Presidentes në Detyrë, sepse druajnë që Vjosa Osmani si Presidente në Detyrë do të shpallte zgjedhejt e jashtëzakonshme në Kosovë./GazetaOra.com

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Almin Shaqiri, i riu shqiptar në Luginën e Preshevës rikthen traditën: Në sofër me këngën shqipe!

Almin Shaqiri është një i ri shqiptar i cili jeton dhe punon në Preshevë. I angazhuar dhe njohur nga...

Nga Roland Qafoku posaçërisht për ‘Fjala’: Ismail Kadare apo Dritëro Agolli?

Nga Roland Qafoku – Rubrika “Vera e re në fuçinë e vjetër” Shqipëria është një komb shumë i vogël për të pasur një shkrimtar të...

Roland Qafoku posaçërisht për “Fjala”/⁷Një analizë për fjalimin me 10569 fjalë të Edi Ramës në Asamblenë e PS-së

Nga Roland Qafoku Me 10 mijë e 569 fjalë të përdorura në 1 orë e 51 minuta e 39 sekonda, Edi Rama arriti të premten...

A keni vajza, gra e motra? E tillë është dhe Elisa!

Nga Marjon Gorica Nuk e shihja të arsyeshme të shkruaja një shkrim të tillë përsa kohë një person pjesë e politikës, mund të përballet me...

Irfan Hysenbelliu, si vlerë e shtuar jo vetëm e botës së biznesit, por edhe e  Deshnicës, Këlcyrës dhe gjithë Përmetit

Nga FEJZO SUBASHI Nuk besoj, se ka njeri që të mos ketë dëgjuar për një nga biznesmenët më të suksesshëm të  botës së biznesit në...

Më shumë artikuj të ngjajshëm