E shtunë, 8 Gusht, 2020

Petro Koçi shpalos platformën organizative: Po rindërtohet një Kombinat modern

Duhet të lexoni

Takimi i z.Ruçi me z.Arben Shehu është fillim i mbarë, i rëndësishëm dhe i domosdoshëm i KLSh-së….

Nga Fejzo Subashi Kur institucionet Kushtetues, dhe jo vetëm kushtetues, drejtohen nga njerëz që nuk vijnë vetëm si suport dhe...

Zv.ministri i Mbrojtjes, Koçi: Zjarrvënia është tradhëti kombëtare!

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, është shprehur lidhur me zjarrëveniet e ditëve të fundit. Ai thotë se ky veprim...

Urimi i veçantë i Spiropalit për festën e Kurban Bajramit: Lutem për të sëmurët dhe familjarët e tyre

Besimtarët myslimanë në Shqipëri dhe në të gjithë botën kremtojnë sot Festën e Kurban Bajramit. Krahas figurave politike që kanë...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Kryetari i Partisë Socialiste për Njësinë nr.6, Petro Koçi, ka publikuar në faqen e tij zyrtare në Facebook platformën me të cilën do të organizohet struktura e Partisë Socialiste në Njësinë nr.6 ose ndryshe Kombinat. Mes të tjerash, Koçi analizon organizimin strukturor, ku shprehet se kapaciteti i kësaj njësie kërkon një organizim më specifik dhe të detajuar.

Petro Koçi:

Mbreme ne shtabin politik te PS Kombinat:

Ta shkundim te vjetren!

Struktura aktuale e administrimit te partise ne baze njesie eshte jashte realitetit, e vjeteruar sa vete viti 1992, kur ne krijuam Keshillat Zonale me qellim koordinativ te cilat do pergjigjeshin per rreth 10 deri 15 organizata.

Peshes se PS ne nivel njesie ne Tirane i duhet dhene permase kombetare edhe nepermjet ndryshimeve statutore. Por deri sa te mbrrijme aty kemi nevoje te formalizojme brenda hapesires aktuale statutore zgjidhje strukturore qe i japin funksionimit tone fuqine e munguar.

Duhet te rrisim efikasitetin organizativ te PS ne zone nepermjet:

a, rritjes se kapacitetit koordinativ

b,shtimit te shpejtesise se veprimit organizativ

c,permiresimit te burimeve njerezore

Ne kemi pergjegjesi drejtimi jo per 10, por per rreth 50 organizata, 100 bashkekryetare te tyre dhe 200 apo me shume drejtues te ketyre organizatave ku pershihen edhe sekretaret.

Kombinati ka rreth 77.00 mije banore formale dhe rreth 60.000 votues. Pra pesha politike dhe elektorale tejkalon edhe ate te disa ish rretheve te marra sebashku. Jane te domosdoshme ndryshimet STRUKTURORE.

KESHILLI ZONAL NUK MJAFTON. DO DUHEJ TE KISHIM RRETH 6 KESHILLA ZONALE.

Prandaj kam vendosur te institucionalizojme me drejtuesit e PS Tirane 5 deri ne 6 nenndarje te struktures organizative nepermjet zgjedhjes se 5 apo 6 koordinatoreve perkates ne perberje te Keshillit Zonal te cileve do tu bashkangjiten edhe ekipet e te deleguarve qe jane nen drejtimin e Blerines tone si drejtuese politike.

Kjo do ti jape zhdervjelltesi funksionimit tone, me teper frymemarrje dhe shpejtesi organizative.

Nga ana tjeter eshte e rendesishme te kuptojme qe krahas punes per shtimin e anetaresise do na duhet ne rradhe te pare te veme ne levizje me fuqi te plote perberjen aktuale te partise.

Bashke me Blerinen nga e hena fillojme takimet me drejtuesit e organizatave. Epidemia na pengon shume ne kete faze te punes tone, sepse garantimi i shendetit te komunitetit kerkon zbatim rigoroz te rregullave mjekesore. Por jam i bindur se veprimtaria e PS Kombinat do fuqizohet dukshem. Do respektojme traditat me te mira politike te kesaj njesie nder vite.

Qeveria dhe Bashkia po rindertojne nje Kombinat modern. Moderne duhet te jete edhe pergjigjia politike, organizative dhe elektorale e partise ne zone.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e...

Takimi i z.Ruçi me z.Arben Shehu është fillim i mbarë, i rëndësishëm dhe i domosdoshëm i KLSh-së….

Nga Fejzo Subashi Kur institucionet Kushtetues, dhe jo vetëm kushtetues, drejtohen nga njerëz që nuk vijnë vetëm si suport dhe i marrëveshjeve politike gjejnë mbështetjen...

Zv.ministri i Mbrojtjes, Koçi: Zjarrvënia është tradhëti kombëtare!

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, është shprehur lidhur me zjarrëveniet e ditëve të fundit. Ai thotë se ky veprim konsiderohet si tradhëti kombëtare, dhe...

Ju nuk duhet ta adhuroni dhe ta urreni Albin Kurtin, ma shumë se një njeri të ditur dhe adekuat për institucionet e Kosovës!?

Shkruan: Refiqe Hamiti Zoti fal mëkatet e të gjithëve por njeriu i sotëm e ka vështir të kuptojë se kur e bënë mëkatin! Edhe kur ju...

Ja cila është temperatura ideale për kondicionerin gjatë verës

Temperatura e kondicionerit në shtëpi gjatë verës duhet të jetë e tillë që në ambientet e brendshme të jetë rreth 10 gradë më poshtë...

Më shumë artikuj të ngjajshëm