E premte, 18 Shtator, 2020

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Duhet të lexoni

Humb jetën kolonel Shena, zv.ministri Koçi: Do mbetesh ushtarak i shkëlqyer,nuk mundëm ta shpëtonim nga kthetrat e leuçemisë akute

Marjon Gorica Është ndarë nga jeta ditën e sotme, kolonel Shena, një ushtarak i mirënjohur me një kontribut të çmuar,...

Ndërron jetë si pasojë e Covid mjeku i njohur i Tropojës

Burime për mediat bëjnë me dije se mjeku i njohur, Anibal Byberaj ka ndërruar jetë mbrëmjen e së dielës nga...

LAJMI I FUNDIT/ Shqipëri, Covid i merr jetën një vajze 21 vjeç

Një 21-vjeçare e infektuar ngas Covid-19 ka ndërruar jetë në spitalin e Infektivit, duke u bërë kështu viktima me...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare.

Katër ditë pas ngjarjes makabër, 44-vjeçari ëshë shfaqur i qetë në gjykatë. Para togave të zeza nuk u paraqitën prova shkresore që ai kishte probleme të shëndetit mendor. Ai doli para gjykatës me duar të lidhura prapa shpine dhe me maskë në gojë.

Avokati i caktuar kryesisht, kundërshtoi kërkesën e Prokurorisë, duke kërkuar qe ndaj 44-vjeçarit të caktohej masa e sigurise me afat 40 ditë, periudhe gjatë së cilës Cekici t’i nënshtrohej ekzaminimit psikik, per shkak të çrregullimeve mendore. 

Pa shprehur pendesë, 44-vjeçari ka dhënë para gjykatës të njëjtat deklarime që mbajti gjatë marrjes në pyetje nga policia pas arrestimit. Ai tha nëna e tij i kishte bërë magji dhe merrej me djalin. 

Ai ka shpjeguar dinamikën e ngjarjes duke pohuar autorësinë e vrasjes së nënës 70- vjeçare dhe plagosjes me mjet të fortë të të vëllait,i cili kishte ndërhyrë për të shuar përplasjen.

Pasi ka dëgjuar argumentat e prokurorit te çështjes dhe mbrojtësit kryesisht,gjykata ka caktuar masën e sigurisë ‘Arrest me burg’ për Olsi Çekiçin, duke rrëzuar kerkesën e mbrojtësit. Kjo me pretendimin se nuk kishte asnjë provë shkencore që ai vuante nga probleme të shëndetit mendor.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër vizion, strategji në menaxhimin dhe...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë...

E TASH KUSH ME I RA MURIT ME KOKË? ALBIN KURTI, ISH -UÇK-istat APO LDK!?

Shkruan : Refiqe R. Hamiti Emri shqiptar dhe Kosovë po "vdes",në gjumë. Ose,ose ta quajmë Kosovën si "borëbardha" ,deri sa të vijë princi ta puth...

Shqipëri-Lituani, publikohet formacioni i Kombëtares

Në prag të ndeshjes me Lituaninë, është publikuar formacioni i Kombëtares. Tekniku italian nuk ka bërë tre ndryshime nga sfida në transfertë ndaj Bjellorusisë,...

Më shumë artikuj të ngjajshëm