E enjte, 23 Shtator, 2021

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Duhet të lexoni

Komike, Berisha merret me shfaqet teatrale/ Rudina Dembacaj: Keqpërdorimi i një komedie, njerëzit nuk jetojnë vetëm për politikë…

Ish kryeministri Sali Berisha, si gjithnjë ka reaguar referuar ‘denoncimit qytetar’, por siç duket këtë herë i ka tejkaluar...

Bujar Nishani: Nëse doni, betohem edhe në kuran, nuk kam biseduar me Berishën për Bashën

Kërkesa e “Grupit për PD” për largimin e Lulzim Bashës ngadrejtimi Partisë Demokratike është shoqëruar edhe me pyetjen se...

Urimi i ministres Belinda Balluku për Fitër Bajramin: Vatrat tuaja qofshin të lumtura e të begata!

Me rastin e ditës së Fitër Bajramit, ministrja Belinda Balluku ka uruar besimtarët myslimanë me anë të një postimi...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet e virgjër të Durrësit. Pa u konfirmuar vërtetësia e këtij lajmi, disa prej faqeve më të mëdha mediatike, si Jeta Osh Qef, e publikuan. Gazetari Gorica ka vënë në dukje se pasi ka kontaktuar me personat përgjegjës ka verifikuar se ky është një lajm i rremë, dhe se në atë zonë është duke u zhvilluar një projekt artistik, në përfundim të të cilit zona e plazhit do të pastrohet, e aq më tepër do të promovohet si një peisazh atraktiv.

Marjon Gorica:

Po shkatërrohet bregdeti nga babëzia dhe FAKE NEWS-i i ditëve që jetojmë…

Këto foto janë ‘shitur’ ditën e sotme për publikun si mesazh i një ngjarje që po ndodh me qëllim shkatërrimin e bregdetit.
Por a është vërtetë kështu?
Pavarësisht situatave të krijuara pas publikimit të këtyre fotove, mbase dikush duhet të jepte shpjegim.

Jam kontaktuar nga personat përgjegjës të krijimit të kësaj situate, e më është thënë që kjo gjë nuk ka asnjë lidhje me atë çfarë shkruhet.

Ndonëse nuk duhet të bëj avokatin e askujt, jam i ‘detyruar’ të jem përkrahë kolegëve të një televizioni privat siç është BBF, që prej disa vitesh është në tregun mediatik si një media prestigjoze pa cënuar askënd.

Nga kolegët që punojnë në të më është thënë se situata në fjalë ka të bëj me xhirimet e një video klipi i cili do të përfundoj shumë shpejt dhe gjithçka do të kthehet në situatën e mëparshme.

Një publikim i pa bazuar në fakte!
THIS IS A FAKE NEWS

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Të zgjedhësh në ministritë e kapura: Rasti i Ministrisë së Arsimit

Javë më parë u bë bujë e madhe kur ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit Arbërie Nagavci zgjodhi...

Edhe UNMIK-u dhe Rezoluta 1244 kundër “Zajednicës” (DOKUMENT)

Që në vitin 2003, prej kur disa struktura politike të serbëve të Kosovës, në koordinim me Beogradin, shpallën për herë të parë "Zajednicën" (asociacionin...

Angazhimi i qeverisë Kurti jep rezultatet: ‘Europa Nostra’ shqyrton vendimin e saj për Manastirin e Deçanit

Menjëherë pas ardhjes së qeverisë Kurti II, Organizata “Europa Nostra” kishte vendosur Manastirin e Deccanit në listën e monumenteve të rrezikuara. Kjo kishte ardhur...

Komike, Berisha merret me shfaqet teatrale/ Rudina Dembacaj: Keqpërdorimi i një komedie, njerëzit nuk jetojnë vetëm për politikë…

Ish kryeministri Sali Berisha, si gjithnjë ka reaguar referuar ‘denoncimit qytetar’, por siç duket këtë herë i ka tejkaluar limitet duke u marrë dhe...

Studiuesi Gazmend Kapllani nga SHBA: Padia e Berishës për Blinken, një komedi ballkanike

Studiuesi i njohur Gazmend Kapllani dhe drejtor i katedrës sëAlbanologjisë “Hidai Bregu” në Universitetin “De Paul” nëÇikago të SHBA deklaron se shpallja non grata...

Më shumë artikuj të ngjajshëm