E shtunë, 19 Shtator, 2020

Reagimi i menjëhershëm i DPN2 në mesnatë, gazetari Gorica: Përgëzime! Përveçse punëtor dhe humanë.

Duhet të lexoni

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Ndonëse kryeqyteti u pushtua mbrëmjen e djeshme nga reshje të dendura shiu në pak kohë, krijoj dhe disa problematika të ndryshme, si shkak i furisë së menjëherëshme. Problematika të cilat zgjatën pak kohë, por që krijuan në disa vende situata dhe jo shumë të këndshme, kjo mbase dhe punë e natyrës, për të cilën askush nuk mund ta parashikoj ndonjëherë.

Në një problematik të tillë u gjend dhe një prej gazetarëve të stafit tonë, Marjon Gorica.

Në një koment në rrjetet sociale, ai shprehet në lidhje me një situatë të pa ndodhur më parë si shkak i kushteve atmosferike, por që pati një reagim të menjëhershëm nga ana e disa instucioneve.

I pyetur nga kolegët Gorica shprehet:

“DPN2, stafi i kësaj ndërmarrje, por vecanërisht dhe drejtori i saj, z.Elton Kacidhja, kanë reaguar pas mesnate për të më ndihmuar brenda mundësive të tyre. Pa diskutim që përvecse punëtor, këta persona treguan dhe humanizmin e tyre, në kushtete të pa përshtatshme mjedisore dhe në orë të vona të natës.

Për mua, reagimi i menjëhershëm i vetë drejtorit të DPN2, por dhe te stafit të tij është një shenjë konkrete e mirë funksionimit dhe organizimit të një ndërmarrje e cila pavarësisht rrethanave, në shi apo diell, stuhi apo tërmet, ka qënë dhe mbetet gjithnjë në terren.

Ndaj është mirë për këdo nga ne, në kohën e një mirë organizimi të instancave, që pavarësisht cdo situate apo rrethane, të përdorim numrat e institucioneve për të kërkuar ndihmë, e më pas të dalim në gjykime apo paragjykime plotë vrerë, në rrjetet sociale”, ka thënë Gorica

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër vizion, strategji në menaxhimin dhe...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë...

E TASH KUSH ME I RA MURIT ME KOKË? ALBIN KURTI, ISH -UÇK-istat APO LDK!?

Shkruan : Refiqe R. Hamiti Emri shqiptar dhe Kosovë po "vdes",në gjumë. Ose,ose ta quajmë Kosovën si "borëbardha" ,deri sa të vijë princi ta puth...

Shqipëri-Lituani, publikohet formacioni i Kombëtares

Në prag të ndeshjes me Lituaninë, është publikuar formacioni i Kombëtares. Tekniku italian nuk ka bërë tre ndryshime nga sfida në transfertë ndaj Bjellorusisë,...

Më shumë artikuj të ngjajshëm