E shtunë, 19 Shtator, 2020

Në Kosovë, rriten përsëri shifrat e të vdekurve dhe të sëmurëve nga COVID-19

Duhet të lexoni

Kosova me shpresa të mëdha për takimin e 4 shtatorit në Uashington

Një delegacion me përbërje të madhe i Kosovës merr pjesë në takimin e datës (04.09) në Shtëpinë e Bardhë...

700 zyrtarë të Qeverisë së Kosovës paguhen edhe pa punuar

Zyra Kombëtare e Auditorit, gjatë auditimit të institucioneve shtetërore dhe agjencive qeveritare në vitin 2019, ka nxjerrë në pah...

Selmanaj: Nuk përjashtohet mundësia që presidenti i ri të vijë nga PDK’ja

“Nuk përjashtohet mundësia që presidenti të vjen nga PDK’ja”, është shprehur Selmanaj. Tutje, ai tha se kjo çështje nuk është...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Ngritet përsëri lakorja e shifrave të viktimave dhe të sëmurëve nga COVID-19 në Kosovë.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike bderi të ditur se gjatë 24 orëve të fundit kanë vdekur 8 të sëmurë nga COVID-19.

Në të njëjtën kohë, nga 534 mostra të testuara janë regjistruar 147 raste të reja të të infektuarve.

Në komunën e Prishtinës janë regjistruar38 raste të reja pozitive, në komunëb e Podujevës 19, në komunën e Mitrovicës 14, në komunën e Gjilanit 9, në komunën e Ferizajt 8, në komunën e Prizrenit 6, në komunat e Dragashit, Fushë Kosovës, Pejës dhe Vitisë nga 5, në komunat e Drenasit, Lipjanit e Skenderajt nga 4, në komunat e Gjakovës, Kamenicës, Kaçanikut, Malishevës dhe Vushtrrisë nga 3, në komunën e Shtimes 2 dhe në komunat e Hanit të Elezit, Obiliqit, Rahovecit dhe Suharekës nga 1 rast.

Po gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 197 pacientë të sëmurë nga COVID-19.

Sipas të dhënave të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike, prej konfirmimit të rasteve të para pozitive me COVID-19, në muajin mars, në Kosovë janë regjistruar gjithsej 13.601 të infektua. Prej tyre, 533 kanë vdekur, 9.792 janë shëruar, kurse 3.276 raste janë aktive.

(r.m.)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër vizion, strategji në menaxhimin dhe...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë...

E TASH KUSH ME I RA MURIT ME KOKË? ALBIN KURTI, ISH -UÇK-istat APO LDK!?

Shkruan : Refiqe R. Hamiti Emri shqiptar dhe Kosovë po "vdes",në gjumë. Ose,ose ta quajmë Kosovën si "borëbardha" ,deri sa të vijë princi ta puth...

Shqipëri-Lituani, publikohet formacioni i Kombëtares

Në prag të ndeshjes me Lituaninë, është publikuar formacioni i Kombëtares. Tekniku italian nuk ka bërë tre ndryshime nga sfida në transfertë ndaj Bjellorusisë,...

Më shumë artikuj të ngjajshëm