E mërkurë, 20 Janar, 2021

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Duhet të lexoni

Sondazhi i GADC: 78.8% e vajzave dhe grave të larguara nga puna në fasoneri pa asnjë ndihmë ekonomike

Ditën e djeshme është mbajtur tryeza e diskutimit mbi të drejtat e punës së grave dhe vajzave në industrinë...

Përse shpikësi i viagrës, Ferid Murati, është bërë anëtar i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë? Përgjigja epike e Skënder Gjinushit

Ferdi Murati është një shqiptaro-amerikan nga më të njohurit nëbotë. Ai është fitues i çmimit Nobel në Mjekësi në...

20 vite që përmbytej, ‘Shaban Bardhoshi’ rruga e Kombinatit merr zgjidhje. Investimi e kthen në normalitet

Nga Marjon Gorica ‘Shaban Bardhoshi’ deri pak kohë më parë ishte një nga rrugët më problematike të Tiranës, ku përgjatë...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2.

Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë në Bashkinë e Tiranës dhe RSU2, të cilët kanë vendosur që të jenë më pranë studentëve duke ju mundësuar kështu dhe aplikimin e shpërndarjen e kartës në mjediset ku ata qëndrojnë.

Në sportelin i cili do t’ju shërbej të rinjve ka qënë dhe drejtoresha e RSU2 znj.Zhanina Dapi, e cila ka bashkëbiseduar me studentët për rëndësinë e përdorimit të kartës së studentit, si një mjet tepër i domosdoshëm dhe i rëndësishëm për ta, duke lehtësuar një kategori të caktuar shërbimesh e duke krijuar skonto në qindra subjekte.

Postimi i plotë i RSU2:

📌Apliko për 💳 kartën e studentit 👩🏻‍🎓👨🏻‍🎓në #RSU2!

Ka nisur nga dita e sotme pajisja me 💳 kartë për të gjithë studentët e akomoduar në 📍RSU2!

Agjencia e Rinisë në Bashkinë e Tiranës dhe Rezidenca Studentore Universitare Nr.2 prej ditës së sotme kanë vënë në dispozicion të studentëve një 💻sportel i cili do të shërbej për pajisjen në kohë reale të çdo 👨🏻‍🎓studenti👩🏻‍🎓

Kjo 💳kartë është sot një mjet i domosdoshëm për çdo studentë, duke lehtësuar shumë shërbime dhe duke ofruar skonto në qindra subjekte.✅

#unëjamstudentitiranës
#përdorkartënestudentit

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Sondazhi i GADC: 78.8% e vajzave dhe grave të larguara nga puna në fasoneri pa asnjë ndihmë ekonomike

Ditën e djeshme është mbajtur tryeza e diskutimit mbi të drejtat e punës së grave dhe vajzave në industrinë...

Përse shpikësi i viagrës, Ferid Murati, është bërë anëtar i Akademisë së Shkencave të Shqipërisë? Përgjigja epike e Skënder Gjinushit

Ferdi Murati është një shqiptaro-amerikan nga më të njohurit nëbotë. Ai është fitues i çmimit Nobel në Mjekësi në vitin 1998 për shpikjen e...

MËRGATË, A I KENI GADIT ZARFAT!?

Shkruan:Refiqe R. Hamiti Shoqja ime Arife Sheholli sot më tha se janë "çart shqiptart në Amerikë"! Aq shumë janë mobilizue djemt e vajzat tona atje, sa...

20 vite që përmbytej, ‘Shaban Bardhoshi’ rruga e Kombinatit merr zgjidhje. Investimi e kthen në normalitet

Nga Marjon Gorica ‘Shaban Bardhoshi’ deri pak kohë më parë ishte një nga rrugët më problematike të Tiranës, ku përgjatë së cilës ndodhet një kanal...

SHKËMBIMI I TERITOREVE DHE LUGINA E PRESHEVËS

Almin Shaqiri, Msc Integrime Evropiane, ligjerues në kolegjin Universum Prishtinë Abstrakt Në tryezën e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, nuk ështëpërjashtuar as korigjimi i kufijve aktual,...

Më shumë artikuj të ngjajshëm